Wpis z mikrobloga

#!$%@? płaci się składki na emeryturę, której się nie zobaczy. I na lekarza, co nie leczy. Kiedy będzie można w końcu z tego zrezygnować?
Jestem chory, to mi mówią, że po świętach mogę przyjść. #zalesie
  • 100
  • Odpowiedz
@sal-vadore: nie ma tak dobrze. Czasem jak próbuję dermatologa, to terminy mam za minimum 2 tygodnie, najczęściej miesiąc. Trzeba polować o różnych porach i czasem zwolni się pojedynczy termin. Ale to nie jest sytuacja, o której piszę, jak było kiedyś, kiedy bez problemu dało się zapisać do dowolnego specjalisty
  • Odpowiedz
@krytykujacy_zrzeda
@zly_dzien
@C_MR Dokładnie. W niedzielę dostałam okropnego kaszlu + gorączka, więc w poniedziałek z rana poszłam do lekarza rodzinnego. Nikt mnie nie chciał przyjąć, bo się wcześniej nie umówiłam i najbliższy termin dopiero na czwartek.
Poszłam więc na nocny dyżur i pan doktor skrzyczał mnie, że nocna opieka nie jest od takich rzeczy i zapytał dlaczego nie poszłam do rodzinnego.... Brak słów.
  • Odpowiedz
To twoje dziecko i ty powinieneś wiedzieć co z nim zrobić


@Najkon: Tak się składa, ze nie jestem lekarzem i jak dziecko jest chore to chcę aby ktoś je przebadał, ale mimo że zarówno ja jak i żona pracujemy i odprowadzamy składki to leczyć dzieci musimy prywatnie, właśnie ze względu na takie sytuacje.

To że płacisz składkę daje Ci dostęp do lekarza, ale bez max terminu. Długość oczekiwania jest związana
  • Odpowiedz
@Najkon: zapomniales ze jest jeszcze cos takiego jak prywatne ubezpieczenie

i porownaj poziom obslugi i sprzetu w prywatnym osrodku i publicznym( ͡° ͜ʖ ͡°)

@MisieRzadza na tym polega problem. W przypadku, gdy opłacasz ubezpieczenie prywatne, powinieneś być zwolniony z opłat na NFZ. A tak to płacisz składki, do lekarzy w publicznych ośrodkach musisz chodzić prywatnie, stówka od wizyty. Cud xD

Prywatne ubezpieczenia nie pokrywają ratownictwa,
  • Odpowiedz
@Najkon: miałam guza na piersi i po biopsji lekarz onkolog powiedział, że TRZEBA go wyciąć, ale on na nfz NIE BĘDZIE tego robił, może mi go wyciąć jedynie prywatnie, więc nadal się pytam po co opłacam składki skoro specjaliści w szpitalu odmawiają leczenia? Profilaktyka w naszym kraju też leży i kwiczy, bo sami Cię na badania nie skierują, a jak chcesz się przebadać chociaż raz na kilka lat zrobić sobie
  • Odpowiedz
umiesz czytać? W jednym z komentarzy pisałem co dzieciom dolegało. Idź być głupi gdzie indziej.


@zly_dzien: napisałeś "angina ze skurczem oskrzeli" nie brzmi zbyt poważnie, normalne wszechobecne choróbsko młodzieńczego wieku, kilka dni w łóżku i po problemie. Doinformuj się jak organizm zwalcza choroby, to się dowiesz że żaden lekarz na to nic nie pomoże, trzeba przeczekać, jedynie co można zrobić to łagodzić objawy, a łykanie chemicznych środków powinno być ostatecznością.
  • Odpowiedz
@rodkit: pomijając twoje wywody na temat przeczekiwania choroby itd. Wiesz skąd wiem na co chorowały dzieciaki? Od lekarza. Prywatnie. Bo na NFZ musiałbym czekać. Nie znasz moich dzieci, nie wiesz na co chorują przewlekle, z czym mają kłopoty zdrowotne i ile razy leżały w szpitalu, ale na podstawie dwóch moich zdań próbujesz mi opisać jak mam je leczyć xD
  • Odpowiedz
@dog_meat @zly_dzien ja mam pakiet w Lux Medzie dla siebie i dla dzieci od 2 lat i muszę powiedzieć, że dziwi mnie to, co piszecie. W Lux Medzie rezerwacja zawsze jest sprawna (online super działa), nigdy też nie odmówiono mi wizyty domowej czy pilnego przyjęcia, gdy sytuacja tego wymagała. Jestem zadowolona z tego pakietu i z własnego doświadczenia mogę tylko polecić każdemu, a rodzicom maluchów szczególnie.
  • Odpowiedz
@daria-nowicka: no to ja w ciągu ostatnich kilku lat mam zupełnie odmienne zdanie - że luxmed stał się kolejną hurtownią medyczną. Może to kwestia miasta. Nie mówiąc już o tym, że w przypadku cięższego przypadku odsylają na SOR (oczywiście na NFZ).
Kolejna sprawa to sprzęt, który nie jest pierwszej jakości. Kiedy żona była w ciąży to na USG chodziliśmy prywatnie gdzie indziej, bo na tym ich wychodziły cuda. Już nawet
  • Odpowiedz
To prawda, że coraz więcej ludzi posiada prywatne abonamenty najczęściej wykupowanie przez firmy - co za tym idzie mogą tworzyć się kolejki i nie jest to to samo, co kilka lat temu, ale nadal nie jest to NFZ. Mam pakiet w Lux Medzie już kilka lat i cenię sobie to, że nie musze latać do internisty po skierowanie tylko od razu idę do specjalisty, a jeśli chodzi o terminy, to nie zawsze
  • Odpowiedz