Wpis z mikrobloga

Pytanie następujące:
W jakiej kolejności czytać książki z sagi o Wiedźminie? Przeglądnąłem już parę(naście) stron z rozpiskami i na każdej wygląda to w zasadzie inaczej, więc nić już z tego nie rozumiem... Nie wiem, czasem podaje się 6 książek, czasem 7, a czasem 21 (rozpiska ze strony lekturaobowiazkowa). Jeszcze pomijając różnice w ilości 'koniecznych' tomów/książek/opowiadań, problemy pojawiają się też przy ukladaniu ich w jakąś spójną kolejność. Czy znajdzie się tu jakiś ogarnięty Mirek, bądź ogarnięta Mirabella, którzy przeczytali te książki i znają je na tyle dobrze, żeby doradzić co i jak, od której strony powinno się zaczynać?

#ksiazki #ksiazka #literatura #wiedzmin #sapkowski #literaturapolska #pisarze #pytanie #pomocy
  • 14
@LouisCypher: Ja czytałem najpierw opowiadania, później sagę, później sezon burz. Teraz bym pewnie przeczytał sezon przed saga. Imo nie ma większej filozofii. A te 21 to pewnie razem z jakimiś opowiadaniami z gazet , pytanie czy masz do tego dostęp
Sezon Burz możesz przeczytać na końcu.


@LouisCypher: a możesz też między pierwszym a drugim tomem opowiadań

21 to pewnie razem z jakimiś opowiadaniami z gazet

@wylly31: myślę że raczej ktoś podzielił Ostatnie Życzenie i Miecz Przeznaczenia na pojedyncze opowiadania i wypisał jedno po drugim. Tylko co wtedy z Głosem Rozsądku?
@LouisCypher: Ja czytałem to w wieku 12 lat i nie miałem problemu z ustaleniem kolejności, a tutaj na mirko widzę tytani intelektu, elita internetu nie potrafi chronologicznie, według daty wydania poukładać książek xd. Bez jakiś osobistych pojazdów mirku, ot jesteś 50 osobą która pyta o to samo pod tagiem i robi się to już męczące.
@Belsen: Sytuacja analogiczna do tej z kolejnością oglądania Star Wars'ów - z jednej strony można lecieć chronologicznie w kolejności wychodzenia każdego filmu, a z drugiej strony, istnieją koncepcje, że powinno się je oglądać w jakiejś konkretnej kolejności, ażeby mieć pełną jasność sytuacji co i jak.
Ja osobiście jak czuję, że mam poświęcić sporo godzin swojego życia/czasu i zaangażować się w czytanie jakiegoś dzieła, to staram się zrobić jakiś w miarę dobry