Wpis z mikrobloga

Tak się #!$%@?łem jak zobaczyłem nagłówki #tvpis z wczoraj, że zrobiłem znalezisko na r/europe żeby zobaczyli dlaczego z Polską jest jak jest, dlaczego tak dużo osób myśli, że Art 7 to tylko wzmacnia Polskę.
https://www.reddit.com/r/europe/comments/7l7wa3/this_is_how_polish_television_looks_like/
#neuropa #polityka
Pobierz Reepo - Tak się #!$%@?łem jak zobaczyłem nagłówki #tvpis z wczoraj, że zrobiłem znale...
źródło: comment_hMDlmjOzjENcfaF5XVVAdiRN88AC9arx.jpg
  • 179
@WielkaPolska: Wynik osiągnięty przez PiS daje im mandat to kreowania prawa na poziomie ustaw i niższym. Nie daje natomiast możliwości zmiany Konstytucji i ustroju. Czego tu nie rozumiesz? To o czym piszesz zwraca jedynie uwagę na poważniejszy problem: dlaczego połowa społeczeństwa nie rozumie / nie interesuje się łamaniem prawa przez rządzących. To świadczy o tym, że wciąż daleko nam do miana cywilizowanego państwa. W USA nawet prezydent liczy się ze zdaniem
dlaczego połowa społeczeństwa nie rozumie / nie interesuje się łamaniem prawa przez rządzących


@AAA90: Prawo jest tworzone w całości przez polityków i nie zawsze w interesie narodu. Ludzie będą głosować na tych którzy mają podobne poglądy i za rządów których polepszy im się sytuacja materialna.
@WielkaPolska: Pewnie. Dlatego w referendum w Szwajcarii, obywatele odrzucili zdecydowanie możliwość pobierania pensji obywatelskiej. Tyle właśnie dzieli członka społeczeństwa obywatelskiego od homo sovieticusa. Ale u nas jest jeszcze gorzej: bo połowa ludzi nie tylko dała się przekupić za swoje własne pieniądze, ale nie wykazuje żadnego szacunku do prawa. A niestety, jeśli ci u góry mogą tak ostentacyjnie ignorować nawet Konstytucję, to i od obywatela trudno oczekiwać praworządności.

Ojej straszne rzeczy się
@whiteglove: A ja jestem opinii, że należy równać w górę, nie w dół. I jeśli przedstawia się coś szerszemu gronu odbiorców to powinno być to napisane poprawnie, bowiem błędy ujmują wiarygodności.
@atteint no i dalej nie rozumiesz. Chodzi mi o to, że tylko Polacy tak koszmarnie się przejmują, że nie mówią z idealnym akcentem, że powiedzieli coś niegramatycznie, że może użyli złego słowa i popełnili literówkę. Serio, nikogo to nie obchodzi! Jesteśmy jednym z wielu państw w których angielski nie jest językiem ojczystym, wszyscy się go uczą, wszyscy popełniają błędy i to jest w porządku. Tylko Polacy mają taki ból dupska i tylko