Wpis z mikrobloga

  • 1
@wezsepigulke
@Esubane może nie każda, ale prościej niż kiedyś. Ja bronię się z mechatroniki a umiem tyle co dobry absolwent technikum. Fakt, nie przykładalem się, olewalem, ale wszystkie semestry zaliczyłem, więc poziom zdecydowanie spadł. Mam znajomego lat 50 który kończył AGH 25 lat temu, co on ma wiedzę z każdej kurcze dziedziny technicznej, to klekajcie narody
  • Odpowiedz
na pewno jest to mega przesadzone, ale wydaje mi się, że poziom nauczania kiedyś był wyższy. Chociażby taka matura z matematyki w latach 70- nie dość, że trudniejsza, to bez możliwości korzystania ze wzorów czy kalkulatora.


@C8H18: Poziom nauczania był trochę wyższy to fakt, jednak nie na tyle, żeby pieprzyć farmazony o tym, że kiedyś technik to dziś magister. Inna sprawa, że w niektórych dziedzinach pomimo, że technicznie nie było
  • Odpowiedz
@kult_cwaniaka: no tak, dlatego napisałem do że jest to mega przesadzone. Poza tym sądzę, że obecnie dzięki postępowi technologicznemu i naukowemu, studenci niektórych kierunków maja większy zasób wiedzy niż ich poprzednicy sprzed dekad.
  • Odpowiedz
@C8H18: Nie mają wiedzy na temat działania pewnych metod pracy z ich dziedziny, bo te zostały często zrewolucjonizowane, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby mieć wiedzę o samej istocie dziedziny i tutaj myślę, że nie jest tak źle jak się powszechnie uważa.
  • Odpowiedz
@CzuowiekPajonk: A co nie jest tak? porównajcie sobie maturę z lat 2000 i wcześniej do tej z obecnej to jest jakiś k---a żart XD, na studia przyjmują co leci i jak leci o zaocznych płatnych nie wspomnę( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz