Wpis z mikrobloga

#kiciochpyta #filozofia. Hej mirabelki i mirki. Możecie mi odpowiedzieć jak w obecnym wieku traktujecie naukę jaką jest filozofia. Jak postrzegacie ludzi, którzy ukończyli teraz taki kierunek. Potrzebni czy typowo imprezowy kierunek.

Czy filozofia jest nam teraz potrzebna

  • Nie 35.8% (53)
  • Tak 64.2% (95)

Oddanych głosów: 148

  • 23
@Majk_: Ale potrzebna komu i gdzie ? Bo dla mnie to po prostu opowiadanie bajek - takie rzeczy jak dla mnie mogli łykać ludzie 200 lat temu gdzie większość społeczeństwa nie umiało czytać i pisać, nie było takiego prostego dostępu do informacji.
@samuraj24: Wbrew powszechnej opinii po filozofii ludzie mają rozwiniętą zdolność radzenia sobie z problemami i logicznego myślenia.
Jak ktoś jest w stanie pojąć to #!$%@? to znaczy że cma łeb nie od parady.
@JakTamCoTam: ale po co ma nam mówić czym jest byt?? albo jak wygląda jego forma. Przecież każdy to widzi własnymi oczami. Przecież nie ma na to żadnych badań, byt to tylko słowa wypowiedziane przez jakiegoś kolesia xxxx lat temu. Tak samo czy Bóg istnieje czy też nie - to tylko są puste słowa bez żadnych badań. Jakieś fanaberie .
Odkąd zacząłem wyznawać "xD" moje życie stało się spokojniejsze. Nie denerwuję się już prawie wcale, kiedy spotykają mnie sytuacje stresowe, myślę sobie xD i wszystko staje się prostsze.
Naprawdę polecam ten styl życia. Wcale nie robi ze mnie lenia tylko osobę które nie denerwuje się z dupy tak jak kiedyś.

Kolos? xD
Prezentacja przed w #!$%@? dużą grupą nieznajomych ludzi? xD
#!$%@? z roboty? xD
Wyśmiała cię jakaś laska na imprezie? xD
@samuraj24: kompletnie nie wiadomo o co pytasz:D Najpierw jest pytanie o filozofię jako naukę, później o ludzi po filozofii, później czy kierunek na studiach jest wymagający, a na koniec czy filozofia jest nam teraz potrzebna ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zastanawiam się na które pytanie odpowiadają ankietowani( ͡° ʖ̯ ͡°)
@samuraj24 To słowa wypowiadane ciągle. Nauka jest ograniczona. Ty ciągle myślisz w ten sam sposób. Uważasz, że badania naukowe są wystarczające. To zwodnicza myśl dzisiejszego świata w którym widać szczególnie umiłowanie do intelektu. Nauka wyjaśnia to co obserwowalne. Filozofia rozważa to co jest stopień wyżej. Filozofia też przeprowadza badania. Z tym, że nauka używa do tego jakichś sztucznych urządzeń a dla filozofów jedynym urządzeniem jest własnym umysł. Co ciekawe, byt obserwujesz w
Wołam specjalistów:


@Tom_Ja: no, tylko nie specjalistów, jeszcze ktoś pomyśli, że ja to tak na poważnie ( ͡º ͜ʖ͡º)

Jeżeli o mnie chodzi to traktuje to hobbystycznie i zdecydowanie da się bez tego "żyć i żreć". Jeżeli ktoś chce jednak połączyć pasję z praktyką to poszedłbym jednak na psychologię, sporo treści się pokrywa a zawsze to jakaś podstawa pod konkretny fach w ręku.