Wpis z mikrobloga

Pseudo-recenzja fanatyka (nigdy nie pisałem recenzji więc będą to moje myśli po filmie)
Oczywiście bez spoilerów

Nie chce się bardzo rozpisywać więc napisze tylko, że film jest niesamowity - zdjęcia, dźwięk, montaż, fabuła - wszystko na najwyższym poziomie. Trudno uwierzyć, że film został stworzony przez debiutującego reżysera. Aktorzy to czyste złoto. Jedną z głównych ról gra „Rysiek z klanu” Piotr Cyrwus na którego wielu z was narzekało. Myślę, że po obejrzeniu filmu nikt nie będzie miał wątpliwości, że wybranie Pana Piotra to strzał w 10. Dodam, że warto oglądnąć ten film tylko dla niego - po to, by zobaczyć jak Polscy aktorzy marnują się tylko dlatego, że nie ma filmów w których mogliby pokazać swoje umiejętności aktorskie.

Film moim zdaniem jest bez wad więc "minusy", które teraz napisze to jest trochę czepianie się na siłę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pierwsze, co zauważyłem to, że dużo aktorów miało mało czasu, żeby się wykazać Dariusz Kowalski (Janusz Tracz) ma dosłownie 2-3 zdania i 30 sekund w filmie. Marian Dziędziel jest też w dosłownie w jednej (ale zdecydowanie dłuższej scenie) jednak liczyłem na większą rolę w filmie.

(zaznaczam spoiler, bo porównuje tu Fanatyka do innego filmu i niektórzy pewnie nie chcą wiedzieć do jakiego)
! Nie jest to do końca komedia, bliżej temu do "Dnia Świra"
i osobiście bardzo mi się podobał ten zabieg i sposób w która stronę poszedł film ale myślę, że też nie każdy będzie zachwycony tak jak ja drogą która obrał reżyser.

Oprócz tego jestem pewny, że nie każdemu podejdzie głos i ton narratora - nie uważam tego za wadę ponieważ widać, że taki był zamysł reżysera jednak jak film trafi do szerszej dystrybucji jestem pewny, że wiele osób będzie na to narzekało.

Mam nadzieję, że film odniesie ogromny sukces bo uważam, że należy wspierać tego typu produkcje i inicjatywy oraz promować debiutujących twórców z nowymi (w pewnym sensie) nowatorskimi i świeżymi pomysłami. Wtedy może coś ruszy w polskim kinie.

A i jest nawet świetnie zrobiony żart z papieżem (nie będę spoilerował ale myślę, że wyłapiecie w trakcie filmu( ͡° ͜ʖ ͡°)).

Jeżeli macie jakieś pytanie to chętnie odpowiem.
#fanatyk #recenzja #film #pasta
Wku - Pseudo-recenzja fanatyka (nigdy nie pisałem recenzji więc będą to moje myśli po...

źródło: comment_iucfkk1DMyo59AAjIRiI5thd4nPJ4wqp.jpg

Pobierz
  • 34
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@W_k_u: a gimbusy nadal wierzą ze to pasta jakiegoś malcolma. Pamietam x lat temu jak czytałem to w częściach w temacie o starych anonów. Jakieś dowody zapostowal w końcu czy można sobie przywłaszczyć cokolwiek się chce w internecie?
  • Odpowiedz
@Emandero: Bo każdy wspierający z Polak Potrafi jest wymieniony z imienia i nazwiska w napisach końcowych filmu. Jak mielibyśmy na plakacie wymienić prawie 1000 osób? xD Chyba czcionką -1 xD
  • Odpowiedz
Teraz tylko czekać, aż ktoś zaprosi Owsiaka i Cejrowskiego do ekranizacji past o nich samych.


@BobMarlej: Teraz to czas p-------ć naprawdę ostro i zrobić serial ze Skazanych za S----------e ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz