Wpis z mikrobloga

Jak Gonciarza oglądam rzadko - to ten filmik mnie zaintrygował, bo materiał o Japończykach studiujących polonistykę w Tokio wydaje się bardzo egzotyczny. A jeszcze bardziej mnie zaskoczyło jak płynnie i bez odczuwalnego akcentu mówi ta dziewczyna po środku.

#polskiyoutube #japonia
jaqqu7 - Jak Gonciarza oglądam rzadko - to ten filmik mnie zaintrygował, bo materiał ...
  • 43
  • Odpowiedz
@jaqqu7: O ile nie jestem fanem audiowizualnych wydmuszek (których już nie pamiętamy na koniec dnia) i pałowania ludzi trikami w Adobe, to takie materiały Krzyśka Gonciarza jestem w stanie wykopać. Oby szedł w tę właśnie stronę. Ciekawi ludzie, ciekawe rozmowy o życiu i kulturze, bez nachalnych zabiegów wizualnych.
  • Odpowiedz
@jaqqu7: cholera, ona się tylko kilka lat naszego języka uczyła i tak dobrze mówi? Jeszcze w ogóle spoza naszego kręgu językowego. Nie dość, że akcent niemalże jakby się tu urodziła, to zasób słownictwa bogatszy niż ogrom ludzi w tym kraju. Chłopak troszkę gorzej, ale gdyby jej nie posadzili obok niego to również byłbym pod ogromnym wrażeniem.
  • Odpowiedz
@jaqqu7: W moim akademiku mieszkało dwóch Japończyków, którzy przyjechali na semestr w ramach wymiany. Ogromne wrażenie zrobił na mnie ich poziom zaawansowania w mówieniu naszym językiem, czasami tylko gubiło im się jakieś słówko, a tak to gramatycznie i nawet akcentowo wszystko idealnie. No nie mogłem w to uwierzyć. Jednak ci Azjaci są jak roboty, jak się za coś biorą to opanują na 100%. No i też bardzo podobała im się
  • Odpowiedz
@jaqqu7: Nie lubię Gonciarza, bo pokazuje swoją mordę zamiast Japonii, ale ten filmik też dzisiaj obejrzałem i nawet dałem plusa, co nie znaczy, że będę go oglądał albo wykopywał o nim znaleziska.
  • Odpowiedz
@jaqqu7:
Jak Gonciarz to przeżył, że nie jest w centrum zainteresowania w filmie? Nawet nie jest w centrum kadru xD. To musiała być niezła trauma xD.
  • Odpowiedz
  • 15
Słodka jest ta dziewczyna (ʘʘ) podoba mi się to jak ktoś coś powie a ona zaraz taka zadowolona "Tak, tak!!". Fajnie by było, gdyby czas spędzony nad językiem polskim przynósł im później jakies pieniądze czy zawód.
W załączeniu dodaje komentarz o tym jak pewien Polak uczył się japońskiego. I jeszcze krótkie info które znalazłem w necie dlaczego język japoński jest trudny (oraz łatwiej będzie zrozumieć załącznik) - Charakteryzuje
rutkins - Słodka jest ta dziewczyna (ʘ‿ʘ) podoba mi się to jak ktoś coś powie a ona z...

źródło: comment_cvltkNr4zb30txTakq1sk5xYoisv8lHm.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@rutkins: Lata oglądania anime utwierdziły mnie w przekonaniu, że japoński to bardzo trudny język - przede wszystkim, że jest sporo gier językowych i ukrytych znaczeń, są odmiany jeżyka do mówienia bardziej casualowego jak i bardziej formalnego. Zapis zależnie od tego jakich znaków użyłeś do danego słowa, w jakim kierunku zapisałeś, czy jak go przeczytałeś można interpretować na kilka sposobów. Osobiście bez jakiegoś dobrego nauczyciela, czy w ogóle podjęcia studiów w
  • Odpowiedz
@Kolejarz_Stulejarz
@jaqqu7
Patrząc na plusy i minusy pod różnymi postami i artykułami mogę stwierdzić, że oprócz tych wszystkich ludzi wyzywających Gonciarza, braci Golec itp., to antykatolików jest tutaj jakieś 55-65%. Także ogólnie dla wierzących kicha, szczególnie, że jedna jak i druga strona w ogóle siebie nie szanuje.
  • Odpowiedz