Wpis z mikrobloga

@PawelW124: Wydaje mi się że chodzi o punt zaczepienia maszyny, oni maja wielkie pola i duże maszyny zaczepiane na długich dyszlach, stad główna siła pociągowa na na tylnej osi, u nas mając mniej miejsca maszyny są blisko i siły do pociągnięcia sa rozłożone pomiędzy dwie osie.

Druga sprawa inny klimat, u nas często jest mokro i bez przedniego napędu nie wyjedziesz, ciągniki są użytkowane całym rokiem. Tam możliwe że ciągnik z
  • Odpowiedz
@PawelW124: To ulep. Nie ma technologicznie i technicznie oraz praktycznie żadnego powodu, by takie coś robić.
Może jeden, jeśli kupujesz taki ciągnik do pracy a agregatem aktywnym, np. siewnik z broną wirnikową. Ale nawet wtedy nacisk przedniej osi na glebę jest nieakceptowalny.
Myśli przytoczone przez:
@lukaschels: @konOpusDei:
to zupełny absurd. Nie ma absolutnie żadnego znaczenia długość dyszla maszyny. Znacznie ma jedynie rozkład ciężaru na koła. Od zawsze dąży się
  • Odpowiedz
  • 1
@Analityk Mylisz się. Ma to uzasadnienie zarówno techniczne jak i ekonomiczne. Przede wszystkim rolnictwo Amerykańskie znacząco różni się od Europejskiego. Amerykański rolnik wydajność opiera na areale i ilość zabiegów agrotechnicznych ogranicza do minimum. Mocne maszyny wyjeżdżają w pole dwa lub trzy razy do roku, z czego przy żniwach i tak nie korzysta się z napędu przedniego, gdyż traktory wykonują prace czysto transportowe i zwyczajnie nie ma takiej konieczności ani nawet nie powinno
  • Odpowiedz
@jeloo: No nie. Kierunek uciągu determinuje kierunek bieżnika. Obracanie kabiny jest opcją oraz służy głównie ułatwieniu prac nietypowych jak na ciągnik rolniczy. Jest jeszcze takie coś, że reduktory obrotów nie wytrzymują mocy rzędu 200KM na koło lub byłyby bardzo drogie i duże i właśnie awaryjne.
  • Odpowiedz
@PawelW124: to jest traktor do międzyrzędzi. Do buraków na przykład. W Ameryce jak ktoś ma 2 tys hektarów danej rośliny to i stać go na specjalistyczny sprzęt. Tak samo z rzepakiem i zbiorem dwuetapowym :)
  • Odpowiedz
@Analityk to nie jest ulep. Mam jd 7 serii i w instrukcji jest wersja z napędem tylko na tył co zawsze mnie zastanawiało.

@PawelW124 mnie też to bardzo ciekawi

@kapitan_kielon wersja z napędem na cztery koła jest bardziej zwrotna jeśli jest do dobrze rozwiązane jak w nh w których było takie rozwiązanie że razem z kolami skręca się również oś
  • Odpowiedz