Wpis z mikrobloga

@kzrr: A ja mam dla Ciebie jeszcze ciekawostke. Autentyk. Jak jeszcze na poczatku tego roku, w styczniu gdzies, siedzialem sobie w pracy w Iranie. Koles stamtad opowiedzial mi historie o ty ze ISIS po raz kolejny planowalo duzy zamach u nich. (Jakas okazja coroczna). I wrecz sami juz sie smieja "Te nieudaczniki planuja non stop cos u nas. A tak co roku ze dwa razy jakies duze bum. Bo jakies tam
@Niedobry: Co nie zmienia faktu że w Iranie jeżeli nie przestrzega się ich prawa to chyba głowę stracić można dość łatwo, jak to wygląda dokładnie ? Napisz coś więcej.
@kzrr
@nyslion Nie jestem ekspertem od historii az takim. Nie bede sie wdawal w polemike. Poniewaz historie Iranu bardziej ostatnio przewertowalem pod katem tej nowozytnej. Pamietaj ze wiele dumnych narodow bylo podbijane przez "barbarzyncow". Ja tylko opisuje co slyszalem od lokalsow.
A co do glowy: Tak. Za przemyt heroiny z np. Afganistanu. Smierc generalnie. Jak jakis alvaro wybolcuje Ci zone jak bedziesz w pracy: Smierc. Dla niego za #!$%@? ogniska domowego. (Smieszna
@Niedobry: Słyszałem o tym prawie łaski, straszne mieszane uczucia mam co do tego. Bardziej mnie ciekawi co taki turysta który poleci sobie tam na tydzień musiałby #!$%@?ć żeby mieć #!$%@?.
@kzrr Ciezko raczej. Na pewno wspomniane juz narkotyki. To prosta droga. (Chociaz za jakis tam haszysz glowy nie stracisz raczej. No i w samym Iranie jest go mnostwo.) Bardziej balbym sie przylapania w miejscu publicznym na alko. Dlatego raczej nie spotkasz #!$%@? Iranczyka wieczorem. Bo jak pija to w domku i po cichu. Nie nalezy tez oczywiscie zaczepiac kobiet. Chociaz co ciekawe mnie w sklepie jedna nawet zagadala sama i zapytala o
@kzrr O ile nie jestem zwolennikiem zostawiania kasy w krajach muzulmanskich. O tyle akurat Iran polecam Ci Mireczku z cala odpowiedzialnoscia za to co pisze. Zwlaszcza tez ze turystow traktuja szczegolnie. Wiesz... Cala ta nagonka miedzynarodowa spowodowala ze traktujemy ten kraj prawie jak jakies ISIS. A im jest zwyczajnie #!$%@? przykro. Z jednej strony Izrael. Z drugiej Afganistan. Kupa sankcji i problemow. Ale dzieciaki same po ulicach do szkoly ida. I wlos
@Niedobry: w Izraelu byłem trzy tygodnie temu ;P mam tą wiedzę że mimo iż jest to kraj muzułmański to jest to zupełnie inny świat, to są spadkobiercy Persji i mentalnie w niczym nie przypominają kozojebców z którymi łączy ich tylko wspólna wiara, Iran bardzo fair zachował się wobec nas w czasie wojny a ponoć cmentarz polskich żołnierzy w teheranie jest bardzo zadbany co też o czymś świadczy. Dla tego boli że
@kzrr Ooo. No to juz wiesz generalnie co i jak. A na zkonczenie zarcik: Przychodzi Iranczyk do Niedobrego. Rozmawiaja cos o pieniadzach. I Niedobry pyta:
-Sluchaj a czemu na wszystkich waszych banknotach jest Chomeini a juz na tych wyzszych nominalach typu milion to juz tylko grafika?
-Aaaa bo wiesz on juz wtedy nie zyl jak je wydawali...
Kurtyna. #suchar.
@Niedobry Iran jest sam sobie winny. Po co ciągle szczuja na Saudi a ostatnio znowu na Europę? Uwielbiam Iran, jestem tam zazwyczaj co miesiąc, ale ich polityka jest bez sensu. Po co szkoła houti w jemenie? Po co opłacają Hezbollah? Po co znowu grożą Europie? Sami na siebie sprowadzają syf.