Wpis z mikrobloga

Cześć, idą długie zimowe wieczory więc pora ogarnąć jakąś TV, ta przez neta chodziła mi po głowie od dłuższego czasu ale nie było kiedy zgłębić tematu poza kilkutygodniową zabawą #kodi na telefonie, więc generalną ideę poznałem. Teraz myślę nad zakupem tunera do tv łączącego się z netem z routera żeby komp nie musiał cały czas chodzić. I jak tak czytam to dostaję #!$%@? i już nie wiem co do czego: fergusony, enigmy, przerobione nboxy, oczywiście xiaomi, na linuxach, androidach i tak bez końca, a prostego poradnika dla nooba znaleźć nie mogę. Na chwilę obecną interesuje mnie głównie polskie kanały, VOD czy inne youtuby mniej. Jak ogarnę temat to jak najbardziej planuję zakup abonamentu. A teraz pytanie do was: czym się zainteresować na moje potrzeby aby uzyskać dobry stosunek jakości do ceny, bo w każdym rogu internetu zachwalają coś innego.

#iptv
  • 13
@Nivele: olej nboxy i Ferguson.to nie dla ciebie. Masz Smart TV?jeśli tak to problem z głowy. Nie,?to mas do wyboru. Stb na androidzie(Perfect player lub kodi). Lub coś dedykowanego np mag 250 ,mag 254.-dzialaja jak dekodery.,super sprawa dla ludzi nie w temacie(musisz umieć tylko przełączyć źródło w tv) ps sprzedam rpi2
@pabloAntonio: @2plus1: Dzięki za rady ale tak czytam i czytam i zaczynam się skłaniać ku raspberry pi 3 + kodi bo daje większe możliwości, zoptymalizowane dystrybucje, obsługa pilotem od tv i ambilighta. Może i porywam się na głębokie wody dla laika ale na zimę będę miał... następną, albo za 2 lata xD
@Nivele: rpi3spoko.spewadz czy masz funkcje hdmi-cec w tv. Bo jeśli nie to #!$%@? a nie sterowanie pilotem od tv kodi. Wszystkie Samsung smarttv mają hdmi-cec.mam jeden Samsung LCD bez Smart i już pilotem tv,kodi nie posterunek.ps wgrać obraz na adres i wkładasz do Rpi.wszystko
y ale tak czytam i czytam i zaczynam się skłaniać ku raspberry pi 3 + kodi bo daje większe możliwości, zoptymalizowane dystrybucje, obsługa pilotem od tv i ambilighta. Może i porywam się na głębokie wody dla laika ale na zimę będę miał... następną, albo za 2 lata xD


@Nivele: w kodi pooglądasz i może się elektroniką zainteresujesz, zresztą będziesz miał mini komputer przenośny. Tak jak wspomniał poprzednik warto sprawdzić czy masz
@Nivele: mi box. Sam sie do niego przymierzam bo wkurza mnie to ze Netflix mam na tv a hbo go na ps4 (chociaż dobre i to bo wcześniej musiałem podłączać pod kompa tv). Na mi box jest tez kodi.