Wpis z mikrobloga

Podsumowując 2017, wydrukowałem w tym roku kilkadziesiąt modeli anatomicznych 3D, które lekarze realnie wykorzystali w planowaniu różnych operacji i procedur w kilku oddziałach, głównie w #krakow. To był dobry rok, i rodzi jeszcze większe nadzieje na 2018 () Zdjęcia paru wybranych: https://imgur.com/a/idMb2
#druk3d #medycyna #technologia #gruparatowaniapoziomu
jwitos - Podsumowując 2017, wydrukowałem w tym roku kilkadziesiąt modeli anatomicznyc...

źródło: comment_XuU92h9Kipa7M4igybpBGE5GrTmVTxN8.jpg

Pobierz
  • 58
  • Odpowiedz
@jwitos: Z kim najwiecej wspolpracujesz oprocz angio i torakochirurgow? Fajnie podzialac interdyscyplinarnie i ssac wiedze gdzie sie da, ucz sie czego oczekuja od opisow. ;)
  • Odpowiedz
  • 1
@jwitos po sieci lata wersja która działa dłużej niż 30 dni jak byś był zainteresowany. W sumie bawiłem się tym kiedyś ale jakoś mnie nie w ciągnęło albo nie mogłem znaleźć dobrego torurialu.
  • Odpowiedz
@Strahl: mój główny projekt to wątroby 3D, więc chirurgia ogólna, poza tym dużo kardiologii interwencyjnej, TAVI itd. Pojedyncze proby z neurochirurgią, plastyczną i urologią. Bede pytac ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
@Mroczeko: większość plastik, niektóre modele plastik + silikon na zasadzie zalewania formy (te duże, przezroczyste modele wątroby), a niektóre żywice (lewy środkowy model). Nie wiem czy pytasz sie o technike tworzenia czy o zastosowanie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Reepo większość TK, pojedyncze MRI lub PET/TK. niedługo też na podstawie echo 3D
  • Odpowiedz
@parowkigotowane: dziekuje () @Ewentualnie: ogolnie pomysl zastosowania druku 3D w medycynie nie jest nowy, ale wiekszosc rzeczy trzeba ogarniać samemu :) co do dokładności to jest przede wszystkim ograniczona dokładnością badania, na podstawie którego tworzy się te modele, np tomografii. sam druk jest bardzo dokładny i są prace naukowe, które pokazują, że np. w zabiegach gdzie dobiera się odpowiedni rozmiar narzędzia
  • Odpowiedz