Wpis z mikrobloga

Klauzula sumienia.
Wszyscy wiedzą, że gdzieś jest, ale dopóki się nie dotknie to nie uwierzy się, że "świeżo malowane".

Moja koleżanka umówiła sie na wizytę ginekologa. Przeddzień wizyty dzwoni pani z informacji czy może zmienić godzinę wizyty. W sumie spoko, tylko dlaczego?
-Bo pani w informacji spojrzała na pesel i zobaczyła, że młoda dziewczyna. Domysliła się, że będzie chciała tabletki antykoncepcyjne a ta pani doktor jej nie przepisze, bo ma podpisaną klauzulę, więc wpisze do innej.

No halo. Po co osoby tak wielce religijne wybierają medycynę a potem ginekologie? Niech sobie idą na pediatrie, ortopedie czy inną onkologie gdzie może nic nie spieprzą.

#zalesie #4konserwy #klauzulasumienia #medycyna #neuropa
  • 128
@jakiezycietakiarab: Ja pierwszy raz spotkałam się z klauzulą sumienia zaraz po tym jak weszła. Mieszkałam wtedy między innymi z bardzo pobożną studentką medycyny i spytałam wprost co sądzi o tym całym pomyśle, stwierdziła, że jest za to popiera, ale się nie wpisywała, bo boi się, ze nie będzie mogła kiedyś przez to znaleźć pracy. Ale to wiadomo, nawet nie lekarz jeszcze to sobie może gadać.
A tu taki psikus. ( ͡
@mokry_sen_polonisty: Co należy do obowiązków lekarza? Leczyć, próbować ratować życie. Czy tabletki antykoncepcyjne leczą zdrowie kobiety czy odwrotnie? Jak pójdziesz i powiesz, że masz cholernie nieregularne miesiączki, boli jak sku***syn i jeszcze coś naściemniasz to dostaniesz nawet od tego z klauzulą sumienia. Ale jak idziesz tylko, bo masz chcicę i nie chcesz zajść to idź do szamana, a nie lekarza lol.