Wpis z mikrobloga

Ostatnio narobiło mi się tyle roboty, że jak nie siedzę w pracy to maluję, więc ciężko mi znaleźć czas na cokolwiek innego. Już nawet na stronę zaczęłam wrzucać trochę krótsze opisy :< Dlatego dziś coś trochę odmiennego - porównanie rozwoju moich prac. Na obu obrazkach zimorodek, różnica między nimi to prawie dwa lata. Z tego, którego malowałam ostatnio jestem szczególnie zadowolona :)

Zwyczajowo krótka notka o gatunku:
Niektórzy twierdzą, że jego nazwa brzmiała pierwotnie "ziemiorodek", gdyż te maleństwa budują gniazda wykopując je w ziemi, najczęściej w skarpie nad rzeką.
Średnia długość życia zimorodków jest dość niska, ponieważ ptaki te często giną z głodu zimą, nie mogąc znaleźć pokarmu - żywią się drobnymi rybami, a gdy zimą lód skuje płytką wodę, w której zimorodki łapią swoją ofiarę, dostęp do niej jest bardzo utrudniony.

Zainteresowanych jak zwykle zapraszam do obserwowania tagu #arteminime :)

#sztuka #ornitologia #ciekawostki
Ixiliam - Ostatnio narobiło mi się tyle roboty, że jak nie siedzę w pracy to maluję, ...

źródło: comment_68ljnrnUBoQG18u7VjmpIhRVnGddsd6G.jpg

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@r4do5: Dzięki :) Głównie chodziło mi o pokazanie postępu w samej technice i dokładności, ciężko tu porównywać je inaczej, bo są po prostu inne. Cieszę się, że ten pierwszy też Ci się podoba :) I masz rację, tamten ma chyba więcej charakteru, jak tak się przyjrzałam to może to chodzi o spojrzenie?
  • Odpowiedz
@Truski: Jejku, dzięki ❤ Nie zawsze mam na nie tyle czasu ile bym chciała, ale muszę przyznać, że bardzo to lubię, no i daje dużo satysfakcji :)
  • Odpowiedz
@edicsson: Hej hej :) Forma była pierwotnie po to, żeby zobaczyć, czy dam radę malować takie miniatury :D A zastosowanie użytkowe w tej chwili jest różne - wisiorek, kolczyki, brelok, magnes... Co się komu spodoba :)
  • Odpowiedz