Wpis z mikrobloga

Czy ktoś tutaj czytał cokolwiek Davida Glantza? Przewaliłem już mnóstwo for historycznych, polsko, angielsko i rosyjsko, a nawet ukraińskojęzycznych i opinie są skrajnie różne i bardzo wymieszane. Przymierzam się do książki o Operacji Bagration (chociaż to akurat opracowanie sowieckiego Sztabu Generalnego na użytek wewnętrzny https://www.amazon.com/Belorussia-1944-Soviet-General-Russian/dp/0415351162) plus kilku innych po angielsku, a wiem, że Glantz jako jeden z nielicznych zachodnich historyków miał dostęp do całkiem dobrych, rosyjskich archiwów (RGWA, CAMO) praktycznie nieosiągalnych dla osób z zachodu, spoza państw dawnego UW, i może ktoś na wykopie ma jakieś zdanie o jego twórczości?

#ciekawostkihistoryczne #historia #gruparatowaniapoziomu #drugawojnaswiatowa #pytanie #frontwschodni
  • 1
@DonVincento: Od jakiegoś czasu przymierzam się do jego "Czerwonej Burzy nad Bałkanami". Słyszałem o nim dobre opinie, chociaż część osób zarzuca mu, że często przedstawia wszystko raczej z sowieckiej strony, pomijając niemiecką perspektywę, chociaż to pewnie zależy od książki.