Wpis z mikrobloga

#leki #medycyna #psychiatria
Słabo ostatnio śpię, ciągle się wiercę, mam tzw. gonitwy myśli, niby śpię, ale nie do końca.
No i od jakiegoś czasu jestem w rodzinnym domu, zajmuję się chorą babcią i wziąłem od niej Clonazepam(-n?). Czytałem, że to silny psychotrop, ale i stosuje się go jako lek nasenny (w takim celu ma własnie przepisany babcia, pije go od dawna po udarze w momentach kiedy nie może spać).
Przez kilka ostatnich nocy brałem ćwiartkę tabletki, śpię wybitnie dobrze, czuję się wypoczęty i w ciągu nocy mam bardzo ładne, spokojne sny. Nie są ani erotyczne, ani jakieś gwałtowne miłosne, po prostu są przyjemne.
I teraz pytanie -
Czy to dzięki lekowi lepiej zapamiętuję sny czy może jego działanie te sny powoduje?
Jeśli są to dobre sny, to chyba wszystko ze mną ok, prawda? :)
  • 12
@Cicer_Cum_Caule: Wziąłem tylko ćwiartkę tabletki na lepszy sen, bo takie jest jedno z przeznaczeń tego leku. Wiem, że nie wolno brać niczego bez konsultacji, ale to jest śladowa ilość, która na mnie dobrze działa.
@LuckyLuq: Musisz być świadomy, że benzodiazepiny uzależniają i po jakimś czasie nawet ta ćwiartka może spowodować wystąpienie zespołu odstawienia. Kolejną sprawą jest to, że podczas brania benzodiazepin nie powinieneś prowadzić samochodu, bo jednak zaburzają trzeźwą ocenę sytuacji. Szczególnie jeśli jest to lek działający długo, a w przypadku klonazepamu tak jest(działa ponad dobę). Jest anksjolitykiem i nasennym lekiem, więc nic dziwnego, że są "dobre" sny, bo tak też ma działać.
podczas brania benzodiazepin nie powinieneś prowadzić samochodu, bo jednak zaburzają trzeźwą ocenę sytuacji. Szczególnie jeśli jest to lek działający długo, a w przypadku klonazepamu tak jest(działa ponad dobę). Jest anksjolitykiem i nasennym lekiem, więc nic dziwnego, że są "dobre" sny, bo tak też ma działać.


@Smartass: Absolutnie nic takiego nie zauważyłem, jestem pełen energii w ciągu dnia. Skoro mówicie, że to za mocne na jakieś tam małe problemy ze snem to
@LuckyLuq: Melatonina ma to do siebie, że aby miała jakikolwiek sens stosowania, musi jej być w organizmie brak. Nie ma sensu więc przyjmowanie melatoniny gdy zapotrzebowanie na nią nie występuje. Ponadto efekty jej działania nie występują od razu, tylko po kilku tygodniach.
@mafiozorek3: Tak jak pisałem wyżej - łącznie wziąłem przez ostatnie kilka nocy może jedną tabletkę, bo dawkowałem to tak jak babcia - 1/4 tabletki 2mg. A mam 30 lat, 190cm i 100 kilo :)

@paramedic44: Tak, użyłem bezsensownego skrótu myślowego, bo chodziło mi o to że podaje się go wspomagająco w psychozach.