Wpis z mikrobloga

Jeżeli ruscy wysadzą tą elektrownie to będzie niebezpieczne z dwóch powodów pierwszy i najbardziej oczywisty to oczywiście śmierć i skażenie terenu które mogą się z tym wiązać, a drugi ten pomijany to fakt że kolejna bariera zostanie przekroczona i tak naprawdę będzie to otwarta droga do strzelania nukami, bo czym w praktyce różni się takie zniszczenie elektrowni atomowej od ataku z użyciem bomb jądrowych?

#wojna #rosja #ukraina
  • 14
@miki2159: a jakieś konkrety? Czym takie wysadzenie elektrowni się różni od jakiejś bombki jądrowej oczywiście taktycznej bo wiadomo strategiczna to co innego
@mial85: no nie wiem, #!$%@? wszystkim? porównywanie użycia broni masowego rażenienia nie używanej od WW2 do #!$%@? reaktora wygaszonej elektrowni jądrowej jest trochę dziwne i mam tu na myśli głównie odbiór tego na świecie bo to tu będzie najważniejsze. #!$%@? elektrownii skończy się pewnie słowami oburzenia i jakimiś dodatkowymi sankcjami, użycie atomu skończy się albo zaangażowaniem NATO militarnie albo chaosem na świecie w którym każdy będzie chciał zdobyć jak najszybciej broń
bo czym w praktyce różni się takie zniszczenie elektrowni atomowej od ataku z użyciem bomb jądrowych?


@mial85: Głowica atomowa to kilka albo kilkadziesiąt kilo średnio radioaktywnego materiału rozczepialnego (patrz rdzeń demona)
Reaktor atomowy to kilkaset ton śmiertelnie radioaktywnych materiałów i nie tylko bo tam w zasadzie podczas pracy tworzy się dosłownie cała tablica Mendelejewa (w tym nawet złoto)

Różnica zatem będzie taka jak hiroshimy która odbudowała się dość szybko, do czarnobyla/fukushimy