Wpis z mikrobloga

Jakiego AV polecacie do firmy? Słyszałem, że gdata całkiem dobrze sobie radzi. Pracuje na dwóch silnikach, jednym z nich to bitdefender. I podobno dobrze sobie radzi z ransomware. Aktualnie mam noda, ale może warto zmienić.

Tak, wiem, należy aktualizować oprogramowanie, ograniczyć uprawnienia i szkolić pracowników.
Jest też bakckup danych, utm.

#antywirus #nod32 #eset #bitdefender #kaspersky #ransomware #oprogramowanie #zabepieczenia #windows
  • 9
@pawel86: Symantec (SEP) jest całkiem niezły. Bitdefender też jak najbardziej. Przed nowym ransomware się nie uchowasz bo i tak nowe ataki omijają takie zabezpieczenia. Co mogę polecić to regularne skanowanie, może jakiś system do zbierania logów (IDS?), patchowanie i oczywiście hardening. No i uświadamianie użytkowników bo to oni są zwykle powodem infekcji.
A i polecam jeszcze wyłączyć jakieś gówno typu "sprawdzono przez [antywirus]" w mailu
@MojeTrzecieKonto: Comodo jest skuteczne przeciwko ransomware w 100 %, gdyż używa auto-sandboxa + hips + skaner w trybie rzeczywistym. BitDefender jest tani, ale to trochę kobyła (plusem jest chmurowa konsola), a Symantec to coś co ma silnik antywirusowy na poziomie jądra systemu, więc nie wiem czy mówisz poważnie, czy trollujesz...