Wpis z mikrobloga

Jeśli chodzi o kwestię smogu i spalania odpadów w piecach, to kompletnie nie trafia do mnie argument ,,palą śmieciami, bo nie mają pieniędzy na opał". Jeżeli ktoś nie ma pieniędzy na opał, czyli na podstawę utrzymania domu jednorodzinnego, to dom ten powinien sprzedać i przenieść się do bloku, bo widocznie nie posiada środków do jego utrzymania oraz modernizacji, na przykład poprzez wymianę pieca. Brak pieniędzy nie jest usprawiedliwieniem dla trucia innych ludzi.

Zaznaczam, że problem smogu dotyczy przede wszystkim miast i ich obrzeży - więc takie nieruchomości są sporo warte i spokojnie można je zamienić na mieszkanie. No ale po co, przecież można spalić meblościankę i jakoś to będzie.

#smog #zdrowie #niepopularnaopinia #oswiadczenie
  • 4
  • Odpowiedz
  • 0
@wjtk123 Z tym miastem to nie dokona. Na wsiach i wioskach same piece często bez przyłączy sieciowych. W sezonie masakra. Mam rodzinę na wsi i wiem, że zimą twierdzenie ze na wsi powietrze czystsze nie jest prawdą. Chyba ze ktoś ma domu na odludziu.
  • Odpowiedz
@Variv: Jasne, dotyczy to również wsi, ale to w miastach problem ten dotyka najwięcej ludzi. Poza tym mam świadomość, że część wiejskich nieruchomości nie jest dużo warta i przeniesienie się do miasta może stanowić problem.
  • Odpowiedz
Może czas nauczać ludzi co nas truje a co nie. Proszę spójrz na swoje śmieci. Myślisz, że byłabyś w stanie ogrzać dom i wodę używając ich jako źródło energii. Era trucia przez palenie śmieci skończyła się. To są tylko niedobitki, z którymi gmina/miasto powinna sobie poradzić. Problem polega na użyciu miału lub niewłaściwym rozpalaniu i paleniu paliwa stałego. To jest paliwo za co najmniej 500 zł za tonę... to nie są śmieci....
  • Odpowiedz