Wpis z mikrobloga

Mój brat ma taki problem w astrze h 2007 1.6benz
Coś pobiera prąd. Podłączył miernik, pobór po kilku minutach skacze z 0,00-0,01A wiec wzorowy. Stal tak 20minut z miernikiem i nic nie wzroslo. A na drugi dzień napięcie akumulatora spada. Po kilku dniach nie odpala.
Wcześniej były skoki przez alarm, do 0.9A ale w ASO odlaczyli mu go i było przez jakiś czas ok.
Jakieś pomysły co dalej robić?
Akumulator się doładowuje, ale problem jest taki że jak parę dni postoi to nie odpala. A nie zawsze codziennie jeździ.

Jeden akumulator zepsuł przez to, teraz siedzi nowy ale dalej coś pobiera prąd tylko jak to zdiagnozować.

#mechanikasamochodowa
#warsztat
#samochody
#pytanie
  • 17
  • Odpowiedz
@azurri: alarm alarmem, był dodatkowy czy był fabryczny-wbudowany i go zdeaktywowali przez TECHa?
No i pytanie czy coś się "wzbudza" w spoczynku i z jakiego powodu? Bo astra H to już ma elektronikę "canową" w sensie moduł przedni, moduł tylny, moduł multimedialny=radio, moduł komfortu w drzwiach kierowcy itd. I wystarczy że cokolwiek się budzi z jakiegoś powodu - to wszystkie moduły się budzą i pobierają ~0.8A. Choćby przez to, że moduły
  • Odpowiedz
@hrumque: pobór był mierzony przez odpięcie klemy minusowej i wpięcie tam miernika.
Na początku pobór był wysoki, potem wygasał, trochę stało na 0,5A aż spadło do 0.01A.
Dzięki za podzielenie się wiedzą dam znać na dniach czy coś pomogło te radio.
  • Odpowiedz
@azurri: 1. CO TO ZA RADIO?
2. Czy tam ktoś coś grzebał? Zmieniał na radio inne, a potem wróciło "fabryczne"?
Jest to o tyle istotne, że oplowski standard wtyczek "jest jak ISO" ale są zamienione ze sobą dwa przewody - żółty i czerwony (kolory mają inne ale chodzi o funcje - jeden to napięcie "prosto z akumulatora" a drugi - po włączeniu zapłonu). Jeśli ktoś wkładał w to miejsce inne radio
  • Odpowiedz
@hrumque: radio to cd30 Delphi-grundig
Czy coś było grzebane, raczej nie ale pewności nie mam. Myślę że to radio z wada fabryczna, na forach były takie przypadki.
Mam chińskiego opcoma, sprawdzaliśmy nim błędy czy czegoś nie ma.
Jutro popatrzę jeszcze, teraz idę w kime, dzięki za rady
  • Odpowiedz
cd30 Delphi-grundig


@azurri: no to gniocik ;) wyloguj opcomem ładnie, i sprzedaj za grosze, a kup w to miejsce CD30 Mp3 (byle wylogowane) i jak dobrze trafisz z wersją, to sobie jeszcze włączysz w nim AUXa pod bluetootha itp...
  • Odpowiedz