Wpis z mikrobloga

@dqdq1: oczywiscie ze jest praca i to dobrze płatna, zgadzam sie że jest jej mniej ale C++ jest używany wszędzie tam gdzie potrzebna jest wysoka wydajność oprogramowania - telekomunikacja, automotive, embedded, bankowość (high frequency trading) i pewnie wiele innych dziedzin. Język nie należy do łatwych przez co nie załapiesz roboty po pierwszym lepszym kursie, zwykle nawet na Juniora wymagaja dość dobrej znajomości języka. No i jest to programowanie dosyć niskopoziomowe
@dqdq1: @shaxyz4278: Jak nauczycie sie dobrze C++ to robota sie znajdzie. Fakt jest jej mniej, ale dobry programista C++ zawsze ja znajdzie. C++ jest jednak bardzo trudnym jezykiem. Sam jezyk jest bardzo skomplikowany, dodatkowo dochodzi jego specyficzne zastosowanie - czesto dosc niskopoziomowe. Co powoduje ze prog wejscia jest naprawde gigantyczny, a finansowo nie jest jakos bardzo dobrze.
Krótka piłka: to jest twój pierwszy język?


@Jojne_Zimmerman: z musu przy robieniu swojej strony internetowej musiałem liznąć javascript. Nie żebym się go nauczył, po prostu chciałem zrozumieć kilka rzeczy a nie przeklejać linie na pałę. Podczas szukania informacji o javascript natknąłem się na info o C++. No i nie mogę spać bo mam tysiące pomysłów.

Prędzej już Java, tam nauczysz się obiektówki a w c++ douczysz się elementów niskopoziomowych.


@Jojne_Zimmerman:
Nie patrz na rynek pracy uczac sie programowania - to chyba podstawowy blad poczatkujacych programistow.

Po 1. Uczysz sie czegos aby byc lepszym programista. C++ jest idealnym jezykiem do rozszerzenia wiedzy i umiejetnosci...

Po 2. Uczac sie C++ zrozumiesz jak wszystko dziala od kuchni co jest duzym atutem.. Jak sie wyuczysz C++ bedziesz w stanie latwo przejsc na Jave i inne jezyki, iz sa bardzo do siebie podobne.


@czarny_mercedes: co Ty
@czarny_mercedes: nie, napisałeś, że:

"Nie patrz na rynek pracy uczac sie programowania - to chyba podstawowy blad poczatkujacych programistow."

to nie jest odczucie, a stwierdzenie. Dalej:

"Uczysz sie czegos aby byc lepszym programista" to również jest stwierdzenie.

"C++ jest idealnym jezykiem do rozszerzenia wiedzy i umiejetnosci... " a to jest pusty slogan.
@dqdq1: ucz sie tego co lubisz, jak bedziesz w tym dobry to w cpp sa dobrze platne stanowiska tylko nie ma az tak wiele ogloszen. Ale to nie znaczy ze nie da sie w nim dobrze zarobic. Malo tego w innych jezykach wiekszosc pracy to klepanie jakichs gownianych stronek, wiec nie przejmowalbym sie natlokiem ogloszen ktore nie sa interesujace.