Wpis z mikrobloga

Dzisiaj test zapachów od Zary z serii Collection.
Dwa klony YSL (Y to La Nuit, D to podstawowy L'Homme, A to Versace Pour Homme). Jakość rewelacyjna jak za te pieniądze. Każdy flakon 49.90 PLN.

https://www.fragrantica.com/perfume/Zara/A-Collection-47402.html
https://www.fragrantica.com/perfume/Zara/D-Collection-47401.html
https://www.fragrantica.com/perfume/Zara/Y-Collection-47403.html

#zara #perfumy #pokazperfumy #chwalesie #cebuladeals #kosmetyki
SpasticInk - Dzisiaj test zapachów od Zary z serii Collection. 
Dwa klony YSL (Y to ...
  • 35
@50HerbatGreya: Średni wynik ?! Jak na tak zajebisty klon zapachu, który do tej pory wg mnie nie posiadał dobrych zamienników, to bardzo przyzwoicie. Nawet jak by pachniał 4h max to za 49,90 warto mieć :) La Nuit to mój ulubiony zapach obok Dior Homme Parfum i CH212 niezależnie od parametrów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pozostałe klony mają podobne parametry. Na plus bardzo zaskoczyła mnie trwałość A czyli
@50HerbatGreya: parametry perfum to kwestia bardzo osobliwa i zależy od wielu czynników, takich jak:
- pH skóry
- nawilżenie skóry
- temperatura otoczenia
- wilgotność otoczenia
- pora roku
etc

jak oczekujesz pracy doktorskiej z wykresami pt. "YSL La Nuit vs ZARA Y Collection" to kup sobie po flakonie i napisz ją sobie sam wraz z wartościami i dokładnymi wartościami odchyleń standardowych ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@SpasticInk: nie pytam tylko o te 2 smaki tylko o

trwałość, ile H ( w przyadku tych smaków wumęczyłem to z ciebie ale w przypadku reszty wróciłeś do enigmatycznych kobiecych oxd)

projekcje (czuc tylko z bardzo bliska, siedząc ramie w ramie, czuc siedząc w pobliżu, czuc nawet przechodząc niepodal)
@50HerbatGreya: ja #!$%@?
- wszystkie 3 zapachy powinny dniówkę w pracy wytrzymać (czyli do 8h w biurowej temp)
- projekcja ok 1h na długość ramion, potem przygasa i wyczuje osoba jak się zbliży.

Na mnie zapach się sumuje, czyli jak nawaliłem 20 chmur to czuć mnie było w całym pokoju, aż żona się obruszyła ( ͡° ͜ʖ ͡°)
projekcja ok 1h na długość ramion, potem przygasa i wyczuje osoba jak się zbliży.


@SpasticInk: O cholera. Wiedziałem, że z projekcją nie ma szału, ale to jest wręcz tragiczne.
@erkav Jasne, jakiś składnik może być zakazany i jeśli dominuje w zapachu to wtedy jest bardzo duża lipa, ale...no nie oszukujmy się, teraz są ładowane w perfumy sztuczne, a nie naturalne składniki :D Nie mówię o perfumach niedostępnych cenowo dla przeciętnego Kowalskiego, bo to trochę inny temat. W każdym razie w tematyce perfum mało jest teorii spiskowych (ja żadnej nie znam), a po prostu chęć czystego zysku :D
znajdź mi zapach o lepszej projekcji w mainstreamie


@SpasticInk: Nie bardzo rozumiem, co masz na myśli. Chodzi o zapach podobny do La Nuit czy ogólnie o perfumy każdego typu? Bo jeśli to drugie, to chyba każde są pod tym względem lepsze. Co to jest godzina projekcji na długość ramion? Człowiek do pracy dojedzie i już będzie ledwo wyczuwalne.
@erkav co kto lubi. Ja w biurze lubię dyskretnie pachnieć już raz mi się oberwalo za nadmiar The One Edp od D&G, bo dusilem ludzi ;-)
Wiele zapachów się kumuluje jak się ma ciężki palec a i zawsze można się dopsikac po kilku godzinach. Jak najważniejsza jest dla kogoś projekcja to jest Armani Code Profumo, Guerlain ideal EDP, JPG Ultra Male, Paco Ultraviolet etc