Wpis z mikrobloga

@Andczej: Jeden Mirek uważa, że "małych paczek do 1000zł (chyba jakoś tak) nie sprawdzają na celnym. Ja co chwila coś kupuję na Ali i jedynie telefon i kamerkę mi sprawdzili z czego tylko za kamerkę zapłaciłem cło a za telefon nie bo 800 kosztował." Pamiętasz tę rozmowę? No to wołam @odomdaphne5113
@Andczej: Upraszczając treść przepisów ustawy o VAT należy stwierdzić, że przesyłki z Chin, których wartość w złotówkach nie przekracza równowartości 22 Euro, są zwolnione z tego podatku. Wspomniane zwolnienie nie obejmuje zakupów online, ale jest sposób aby skorzystać z tego zwolnienia. Wystarczy, że na paczce pojawi się informacja, że jest to GIFT, czyli prezent. Większość sprzedawców na Ali standardowo umieszcza tego typu informację, wiedząc że jest to sposób na uniknięcie opodatkowania.
należy stwierdzić


ty sobie tak stwierdzasz, zapis jest jasny i czytelny

ale jest sposób aby skorzystać z tego zwolnienia.


@KaroleKKV: nie nie ma sposobu poza kłamstwem i oszukiwaniem

Wystarczy, że na paczce pojawi się informacja, że jest to GIFT, czyli prezent.


gift nie zmienia zamówienia wysyłkowego w prezent w magiczny sposób

jeśli przesyłka zostanie zatrzymana i odpiszesz że to gift to oszukujesz, powinieneś odesłać papiery potwierdzające że to zamówienie wysyłkowe i
@KaroleKKV: ja rozumiem, że masz zamiar hejtować każde moje słowo co robisz od jakiegoś czasu ale są takie rzeczy które są dość jasne

no właśnie prezent to prezent, a zamówienie wysyłkowe to zamówienie wysyłkowe ( ͡° ͜ʖ ͡°)

tylko potwierdzone info. Prezent to prezent.
Andczej - @KaroleKKV: ja rozumiem, że masz zamiar hejtować każde moje słowo co robisz...
@odomdaphne5113: uspokój się i wracaj do trollowania na onet, już ci tłumaczyłem że kupuje w chinach sporo i VAT się nie boje, mnie chodzi tylko o wciskanie kitu innym o VAT, a ty jesteś w tym z rekordem (do 1k nie sprawdzają)
@Andczej: Jak byś kopiował tyle ile twierdzisz że kupujesz to być takich głupot ludziom nie wciskał. Jesteś pewnie jakimś Januszem Biznesu - handlujesz na Allegro wiec pierdzielisz głupoty bo ci Chiny klientów zabierają.