Wpis z mikrobloga

kilka % xD


@Rayon: Tak, kilka procent. Oczywiście, ludzi pracujących w produkcji i transporcie jest dużo więcej, ale w dzisiejszych czasach większość przenoszenia ciężarów załatwiają wózki widłowe, wózki każdego innego rodzaju, taśmy, windy itd. Ludzie najczęściej obsługują te maszyny. Chyba że w jakichś Januszexach, których nie stać na automatyzację. Ale takich firm jest coraz mniej, bo nie mają konkurencyjnych cen.
Przede wszystkim nie chciałem podnosić ciśnienia różowym paskom.
Nie miałem pojęcia, że ten wpis zdobędzie jakąkolwiek popularność. Liczyłem na 3-4 plusy.
Gdybym wiedział, że będzie więcej to bym dopisał coś w stylu "To luźne obserwacje, nie dotyczą 100% ogółu" itp.

Ja sam jestem w związku w którym żona chciałaby, żebym zarabiał więcej od niej. I zarabiam... ale jest taka mała presja pod tytułem: A co jeśli stracę dobrą pracę i będę musiał
@av18:

Gdybym wiedział, że będzie więcej to bym dopisał coś w stylu "To luźne obserwacje, nie dotyczą 100% ogółu" itp.


Albo piszesz merytorycznie albo pod publiczkę i dla poklasku. To raczej oczywiste, że cechy charakteru nigdy nie dotyczą "100% ogółu" jakiejś grupy. Ja pytam o dowody i źródła, plusy pod postem takimi nie są.

Liczba plusów pod postem sugeruje, że tą obserwację podziela wiele osób i jest to dość popularna opinia.
@libmor: Widzisz... z jednej strony piszesz:

Jakie oburzenie, przecież ja mam bekę

A z drugiej:

Albo piszesz merytorycznie albo pod publiczkę i dla poklasku.

bo na kogoś trzeba przelać jad i nienawiść

Jeśli na uczucia partnera/partnerki do ciebie i jej zaangażowanie wpływa to, ile zarabiasz, to nie wróżę dobrze tej relacji.


Więc przyznaj się, że skłamałaś i jednak się oburzyłaś.
Bo jakby to była beka to byś nie chciała w ogóle
jest dużo zawodów gdzie trzeba dźwigać sklep listonosz kurier itd


@mamFAJNYnick: Tak, wiem że jest kilka takich zawodów, po prostu nie wydaje mi się, żeby wykonywało je więcej niż kilka procent populacji ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@av18:

Więc przyznaj się, że skłamałaś i jednak się oburzyłaś.


Mogę mieć jednocześnie bekę z "wzorcowego przykładu złego posta" i jednocześnie być już zmęczona powtarzaniem w kółko tego samego. Podjąłeś jednak kulturalną dyskusję, więc też taką podejmuję, już bez heheszków.

Po prostu nie byłaby tak szczęśliwa, gdybym zarabiał mniej. Nie rozwiodłaby się, spokojnie :)


I to mnie dziwi, ale ok, jak nie jest to jakiś duży problem (chociaż widać, że się
@mamFAJNYnick: Przecież prace, które wymagają jakiegokolwiek dźwigania to jest margines w dzisiejszych czasach. Może kilka procent ludzi tak pracuje w świecie, w którym stawia się na jak największą automatyzację produkcji i transportu. Więc argument z dupy ( ͡° ͜ʖ ͡°)


W mniejszych miejscowościach to jest wiekszosc a fabryki czesto zatrudniaja znaczna część miasta :D