Wpis z mikrobloga

bez powodują zarabiać mniej za tą samą pracę co inni?


@MinnieMouse0: kobieta w większości wypadków nie wykona tej samej pracy co inni, choćby przez ograniczenia narzucone przez BHP. Zresztą jeśli chodzi o pracę umysłową inną niż przedstawicielstwo handlowe to też raczej nie brylują.
niewielki procentowych społeczeństwa pracujesz dźwigajac rzeczy i jeżdżąc wózkiem widłowym


@MinnieMouse0: kurde, kolejna xDDDD

wy myslicie ze skad macie piekne biurowce, w ktorych siedzicie w ciepelku (ktos je musial zbudowac, potaszczyc worki, kable, wniesc meble, komputery), towary w markecie, srodki czystosci, elektronike czy cokolwiek innego? to wszystko trzeba przerobic, przerzucic, ustawic, zapakowac, wyslac, przetransportowac, rozpakowac, wniesc, ustawic, itp itd. xDDDDD

ja wiem ze na wykopie duzo sie mowi o automatyzacji, elonie
@Dead_Inside W rozwiniętych społeczeństwach jak np w Polsce ponad połowa zatrudnionych pracuje w sektorze usług. Uczą tego w szkole. Pracujący w fabrykach to niewielki procent. I jeśli wydaje ci się że 90% robi na produkcji no to cóż, to nie moja sprawa, ale nie wprowadzaj innych w błąd opowiadając kłamstwa.
@Marbarella ty chyba z domu nie wychodzisz, xd automatyzacja... Idź do Biedry i zobacz co tam jest zautomatyzowane, pas na kasie xd
Nawet w takich ,,bogatych krajach jak UK WSZYSTKIE centra dystrybucyjne zajmujące się produktem świeżym (znaczy mięsa śmietany sery jogurty napoje)
są obsługiwane ludźmi a nie sorterami czy stakerami.
Wydaję się nie możliwe ale już tłumaczę:
Producent żywności ma linie wyspecjalizowane do profilu swoich wyrobów, maszyna ma kilka ustawień i kilka
Strażacy, policjanci, ratownicy medyczni, budowlańcy, żołnierze, chemicy

@archemicuss: Chcesz mi powiedzieć, że te zawody polegają głownie na codziennym przenoszeniu ciężarów powyżej 12 kg i dlatego kobiety w straży, wojsku i policji, ratowniczki medyczne i chemiczki powinny zarabiać mniej, niż mężczyźni na tych samych stanowiskach? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jedynie budowlańcy się zgadzają w Twojej wyliczance.


@Marbarella Wiesz ile wazy sprzęt strażaka w akcji ratowniczej? Od klikania w
Strażacy, policjanci, ratownicy medyczni, budowlańcy, żołnierze, chemicy


@archemicuss: Chcesz mi powiedzieć, że te zawody polegają głownie na codziennym przenoszeniu ciężarów powyżej 12 kg i dlatego kobiety w straży, wojsku i policji, ratowniczki medyczne i chemiczki powinny zarabiać mniej, niż mężczyźni na tych samych stanowiskach? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jedynie budowlańcy się zgadzają w Twojej wyliczance.
Nadinterpretujesz, nie o tym pisałem. Chodziło mi o to że wbrew pozorom