Wpis z mikrobloga

Powoli planuję oświadczyny. I mam kilka prozaicznych i pewnie dla niektórych śmiesznych pytań.
Jaki pierścionek kupić? Jakiś konkretny materiał, wykończenie? Wiem że ma się podobać, ale też chcę żeby swój wygląd zachował jak najdłużej.
Jakiego wydatku się spodziewać?
Skąd mam wiedzieć jaka średnica? Mam zmierzyć jej palce suwmiarka w nocy? XD wiem jakie ma palce, ale nie wiedziałbym podczas zakupu czy personel będzie ok.
Coś jeszcze powinienem wiedzieć?

#zwiazki #zareczyny #logikarozowychpaskow #rozowepaski
  • 13
Weź mniej więcej rozmiar z jej biżuterii. Albo użyj jej znajomej żeby się tego dowiedzieć. Niech sobie zrobią wypad na przymiarki. Ja się w sumie swojej wcześniej zapytałem, ale tak czy siak musieliśmy pójść powiększyć ;)
Moim zdaniem jak chcesz totalnie zaskoczyć to sprawdź jej biżu na swoim palcu i weź lekko większy. Zawsze w pracowni jubilerskiej możesz go pomniejszyć. Tylko wybierz pracownie jubilerską a nie sklep! Gorzej założyć za mały niż
@Majtkizpomponem Raczej cena za sensowny pierścionek to 1500 - 2000 zł. Oczywiście górne widełki rosną do setek tysięcy w zależności od zamożności. Ale poniżej 1500 zł nic się nie da znaleźć bo złoto kosztuje.
@Majtkizpomponem: bierz złoto i diament - białe albo żółte, to już zależy co woli twoja dziewczyna (przyjrzyj się jej biżuterii, czy woli srebrną czy złotą). 1000-1500zł to chyba takie minimum, chyba że twoja dziewczyna ma naprawdę drobne dłonie (tańsze pierścionki mają cienkie obrączki i malutkie kamienie, na normalnej dłoni giną). Kolorowe kamienie to ryzyko, nie każda lubi, a diament to diament, przynajmniej wiadomo że to zaręczynowy ;)
Jeśli nie wiesz jakie
@nacpanazielonka 1500?
@Majtkizpomponem mój jest bez korony (niebieski wiedział, że mi się nie podobają i mnie drażnią) z białego złota i (585) i malutkim diamentem i niższej klasie czystości i kosztował ok 600. Był za mały i nosiłam go do powiększenia na łańcuszku ( ͡° ͜ʖ ͡°) najważniejsze było dla mnie, że się zdecydował i w jakiś sposób utrzymał wszystko w sekrecie, a nie ile kosztował kawałek metalu
@Majtkizpomponem: w kwestii wyboru pierscionka dowiedz sie:
- jaki kruszec lubi Twoja dziewczyna - zloto, srebro, a moze biale zloto?
- jaki kamien lubi - jedne lubia brylanty, inne rubiny, szmaragdy, topaz, akwamaryn.
- czy woli, jak kamien jest wystajacy, czy wbudowany w plaszczyzne pierscienia i nie wystaje
- czy woli masywniejsza, czy delikatniejsza, czy masywniejsza bizuterie, pisales, ze normalnie nie nosi, sadze wiec, ze rozsadniej bedzie pojsc w cos delikatnego.