Wpis z mikrobloga

Decyzja o zakazie handlu w niedzielę przywróciła mi wiarę w rządy PiS. Wkurzało mnie to, że nic nie robią dla prawicy, w lewo nie pchają, ale też ani kroku w prawo. A tu taki niespodziewany prezent.

#polityka #4konserwy #neuropa
  • 38
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Piszę o odpoczynku tych, którzy już teraz mają wolne.


@mopo: no to jak mają wolne, to po co ustawą regulować ich wolne? Bez sensu.

Dlaczego pracownicy usług (gastro, kultura) nie mają wolnego w niedziele? Wytłumacz mi proszę, dlaczego tylko handel ma mieć wolne?
  • Odpowiedz
@brmstufldigart: Napisałem przecież:

Każdy. Odpoczynek po prostu jest potrzebny. A w dzisiejszych zabieganych czasach o niego trudno. Po prostu potrzeba trochę czasu na zmianę przyzwyczajenia. Na początku na pewno osoby uzależnione od spędzania wolnego czasu w sklepach będą czuły pewien dyskomfort, ale potem nauczą się wypoczynku.


Wygląda na to, że wyuczyłeś się paru argumentów, ale nie pasują one do mojego uzasadniania, więc przestań je powtarzać bez sensu.
  • Odpowiedz
@mopo: a dlaczego nie odzwyczaić uzależnionych od spędzania wolnego w restauracjach? Będą czuły dyskomfort?
A dlaczego nie odzwyczaić uzależnionych od spędzania wolnego w kinach i teatrach? Będą czuły dyskomfort?

Ludziom wolne się należy, ale to można a nawet trzeba uregulować inaczej!
  • Odpowiedz
@brmstufldigart: Chodzi mi osoby, które no i tak nie pracowały w te dni. Zmienią formę swojego "wypoczynku" z chodzenia po sklepach na prawdziwy wypoczynek. Rozumiesz w końcu?
  • Odpowiedz
@mopo: nie rozumiem jak śmiesz śmieć mówić ludziom jak mają spędzać wolny czas!
Niedziela dla Boga i rodziny? Bez jaj. Najpierw było wycieranie sobie gęby suwerenem, teraz Bogiem. Wiesz jak to się skończy? Będzie płacz i zgrzytanie zębów.

Nie chcesz robić zakupów w niedzielę, to ich nie robisz! Jak ktoś chce lub musi, będzie je robił nadal. Gdyby większość nie chciała ich robić, to biznesmeny by w niedzielę zamykały
  • Odpowiedz
nie rozumiem jak śmiesz śmieć mówić ludziom jak mają spędzać wolny czas!

Niedziela dla Boga i rodziny? Bez jaj. Najpierw było wycieranie sobie gęby suwerenem, teraz Bogiem. Wiesz jak to się skończy? Będzie płacz i zgrzytanie zębów.


@brmstufldigart: Są też inne formy spędzania wolnego czasu. Oczywiście można łączyć z wspomnianymi przez ciebie.
  • Odpowiedz
@mopo: co uprawnia ciebie do decydowania, jaki rodzaj spędzania czasu jest najlepszy?
Jak nie związkowiec, to może ksiądz? Księża bardzo lubią decydować o życiu innych ludzi?
  • Odpowiedz
@mopo: Może to ciebie ucieszy albo znowu rozbawi, ale ta twoja troska o sposób spędzania czasu wolnego przypomina Kaczyńskiego i jego wizję sprawiedliwości kosztem gospodarki..
Liczy się idea poparta przeświadczeniem nieomylności, a koszty się nie liczą.
  • Odpowiedz
to czysta II RP


@mopo: II RP była gorsza dla Polaków niż zabory, przynajmniej Polacy w czasie zaborów był rozwój na terenach Polski.

Zmienią formę swojego "wypoczynku" z chodzenia po sklepach na prawdziwy
  • Odpowiedz