Wpis z mikrobloga

Chcę przestać jeść słodycze. Mirki, macie jakieś protipy? Można powiedzieć że jestem uzależniony od tego gówna od zawsze. Jem coraz więcej różnego rodzaju cukierków,batonów i innego cukrowo-czekoladowego badziewia. Samopoczucie coraz gorsze, pryszczy coraz więcej. Boje się cukrzycy strasznie ("rodzinna" choroba) i na razie wyeliminowałem z diety słodkie napoje i piwo. W przyszłości chciałbym przestać jeść produkty mączne i wszelkie wysoko przetworzone dania.

#mikrokoksy #dieta #slodycze
  • 18
@Towarzysz_Palumbo: mam to samo, najprościej zamienić je owocami... na mnie działają jabłka. Omijaj w sklepie regały ze słodyczami i się nie rozglądaj zbytnio, pisz na kartce co musisz kupić i idź tylko po to... zaznaczaj sobie w kalendarzu dni kiedy tego nie jesz - i wmawiaj sobie, że jeszcze tylko do jutra i tak co dzień :D Drugi sposób, to wybierz sobie jeden dzien tygodnia w który nie zjesz nic słodkiego,
@kocia_mama: A smoothie nie powoduje wyższego wyrzutu insuliny niż nieprzetworzony owoc?
@K_aro: Produkty mleczne też usunąć z jadłospisu? Laktoza to przecież cukier.

Czy czekoladę gorzką 90-99% albo kakao robione bez cukru też zaliczamy do kategorii słodyczy? Czasami po tym przechodzi mi ochota na słodkie.
Chcę przestać jeść słodycze


@Towarzysz_Palumbo: A co konkretnie sprawia największy problem? Nie możesz przejść przez sklep bez kupienia, czy nie możesz nie zjeść jak wiesz, że gdzieś w domu leży? Moja rada to najadaj się konkretnie zdrowym niesłodkim żarciem. Dodatkowo może zmniejszenie ilości posiłków na rzecz ich wielkości pomoże. Jak dla mnie przekąski to jest dzieło szatana. Mam taką zasadę, że jak już jem to konkretnie, dajmy na to minimum 500
@Towarzysz_Palumbo: nie chodź do sklepu na głodnego, będzie mniejsza pokusa jak będziesz przechodzić między półkami
rób listę na zakupy i trzymaj się jej <-- największy protip
zamień słodzone napoje na te zero/light
słódź herbatę / kawę słodzikiem
wyznaczaj małe cele tj powstrzymam się dzień dwa, potem do tygodnia i jakoś pójdzie
Dziękuję wszystkim za dobre rady. Kupiłem kilka zgrzewek wody, w domu nie mam nic słodkiego oprócz gorzkiej czekolady i kakao. Zrobię sobie jutro dzień testowy, będę powoli wyrabiał dobre nawyki.

Z herbatą i napojami słodzonymi nie ma problemu, bo herbaty nie słodzę, a napojów słodkich po prostu nie cierpię.