Wpis z mikrobloga

#worldoftanks #wot
#komputery
#kiciochpyta

Posiadam:
1. Karta graficzna - Sapphire HD 7850 HD 2Gb
2. Zasilacz - Chieftec 500W
3. Dysk SSD

Potrzebuję złożyć kompa tylko do jednej gry (tatusiowi w prezencie na święta ( ͡° ͜ʖ ͡°) )
Budżet - max 500 zł

Przejrzałem Internet i takie są moje propozycje:
4. Płyta główna - MSI H110M PRO-D, H110, DDR4, SATA3, USB 3.1, mATX
5. Procesor - Intel Celeron G3900, 2.80GHz, 2MB, BOX
6. Pamięć - GoodRam 4GB,2133MHz,DDR4,CL15

Dobry jest to pomysł? Czy można lepiej?
Proszę o wsparcie ()
  • 22
G4600 vs G4560


@pawel_tarnobrzeg: w cenie różnicy nie ma, za to G4560 jest częsciej kupowana na morele.net. poza tym jest jakas różnica między tymi procesorami?

i pytanie typu mega głupie: Mam obudowe w której jest płyta główna s-775, czy wejdzie do niej płyta główna 1151? (10 lat temu myślałem że tak to się rozróżnia.. a może każda płyta wchodzi do kazdej obudowy? ..
@walczak-michal g4600 jest minimalnie wydajniejszy a paradoksalnie bywa tańszy. Poza tym nie ma żadnych różnic. Masz model tej obudowy czy no-name? Tak czy inaczej jeśli to zwyczajna obudowa ATX lub mATX to powinno bez problemu wejść. 775 i 1151 to sockety(gniazda) procesora więc dany typ płyty decyduje o modelach procesora do niego pasujących.
@walczak-michal ta płyta i procesor obsłużą chyba najwięcej 2400 lub 2133 MHz (może jeszcze ktoś się wypowie bo nie jestem pewien). Wszystko co ponad to nie zostanie wykorzystane. Płyta zredukuje to do największej obsługiwanej częstotliwości. Jeśli kupisz ram z większą częstotliwością to może ci się po prostu przydać w przyszłości jak zmienisz płytę i procesor. Ceny czasami niewiele się różnią, w szczególności na używkach. CL to opóźnienia. Im mniej tym lepiej.
@walczak-michal: W sumie jakbyś dołożył 100zł~ to można kminić coś na i5 2400 + H61. Procek z 200zł, płyta ze 100-150 i masz 250-300 na 2x 4gb ramu co by pozytywnie wpłynęło na wydajność, bo ram w dual channelu dostaje mocnego kopa. Chociaż jak dobrze poszukasz to nawet i 500zł starczy na takie coś
@walczak-michal: Jeśli to PC głównie do gry to lepiej i5, jeśli 90% czasu to praca/filmy to lepiej celeron, bo mniejszy pobór energii.
Do wota na pewno lepszy będzie i5. Dokupujesz 2x 4gb ram goodram 1333mhz cl9 ew 2x 2gb jeśli nie starczy i będzie gitara.