Wpis z mikrobloga

Hm... Ciekawa sprawa, która zwróciła moją uwagę.

Wpisałem sobie w google frazy związane z Lampartem - "Lampart Detektywi", "Biuro Lampart" itp. i ustawiłem wyszukiwanie do okresu 1 maja 2017. Żadnych informacji o prowadzonych sprawach, o wyjaśnionych sprawach, o sukcesach.

Podobnie spojrzałem na ich FB. Do maja 2017 nie ma żadnych wpisów o śledztwach, sukcesach - jedynie wpisy informacyjno-reklamowe.

Nie mówię, że to o czymś świadczy - jest przecież możliwość, że do maja 2017 działali po cichu, nie afiszowali się w mediach, natomiast od maja 2017 zmienili całkiem swoją politykę i zabrali się za głośne zaginięcia/zagadkowe śmierci - generalnie bardzo medialne sprawy.

Ale uważam, że to po prostu ciekawe i warte odnotowania.

Nie wiem czemu, ale byłem też święcie przekonany, że oni sprawą Kaczorowskiej zajmowali się dużo wcześniej, aniżeli wypłynęła sprawa Magdy Żuk i stąd mieli te informacje o powiązaniach, o "Złotym"...

Z drugiej strony, jeśli przed 1 maja było o nich w mediach bardzo niewiele, to zastanawiające jest to, że w oczach wielu ludzi, internautów uchodzą za biuro z renomą, i wzór profesjonalizmu..

#magdazuk
  • 341
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@33t: @dioxyna:

Wiecie skąd WIADOMO że narracja o braku udziału osób trzecich - w tym niewinności Markusa - i chorobie psychicznej - to ściema? Z nienaturalnie defnitywnego tonu wypowiedzi:

- polscy turyści w programie egipska tajemnica "NA PEWNO nic jej nie dosypano, NA PEWNO zwariowała" (pomimo że nie byli z nią cały czas, nie
  • Odpowiedz
@33t: Piszę po przeczytaniu tylko Twoich postów, zanim zagłębię się w wypowiedzi innych. Nie chcę się zasugerować słowami innych Uczestników.
Szczerze rozważam wszystkie opcje, dlatego tak "drążę" w sprawach, które były omawiane wcześniej. Po to, żeby z przekonaniem wyciągnąć wnioski, i kierując się własną intuicją (jak wiadomo, ma ona cholernie duże znaczenie w każdym dochodzeniu czy śledztwie, amatorskim czy nie.)
Sorry za przydługi wstęp. Hmmm...
Nie będę robić teraz analizy z książek medycznych, ale jest też odwrotnie:

"Organizm usuwa toksyny przez płuca (oddychanie) wątrobę i jelita (w procesie trawienia pokarmu i wydalanie resztek), nerki (mocz), skórę (pot). Dlatego w celu odkwaszania musimy właściwie wzmacniać te organy, czyli
  • Odpowiedz
@33t: Musimy się zdecydować, czy wierzymy psychiatrom i lekarzom na 100% czy nie? Czy tylko tym, których ocena pasuje trendom? Bo ich opinie są skrajnie róźne. Ja im wierzę... tak sobie. Nie na 100%. Ale oni są też tylko ludźmi. Jednak akceptuję fakt, że nieraz muszą być powołani jako biegli. Niezależnie od wyniku tego wszystkiego może kiedyś wyjdą nowe okoliczności. I jakiś dziennikarz napisze książkę...
  • Odpowiedz
@Strega: Właśnie to mnie tak poruszyło i pisałam o tym kilka dni temu. "Ja nie wrócę stąd już". I nie wróciła. Tak, jakby była świadoma, że za dużo się zdarzyło, może za dużo wie... Gdyby już planowała samobójstwo, nie byłoby chyba tego błagania "zabierz mnie stąd"? Chyba, że rozpacz przeplatała się z nadzieją, że może zdarzy się cud. Ale się nie zdarzył.
  • Odpowiedz
@33t: Ciekawie będzie z tymi lekami, bo było powtarzane jak mantra: M. nigdy nie miała problemów psychiatrycznych (chyba że chodziłoby o inne problemy zdrowotne, o których też nie było mowy wcześniej). Było tylko konkretniej o DDA. Jeżeli tu się okaże, że to się nie zgadza, to jak wierzyc w te wszystkie zapewnienia o niewinności wszystkich oprócz Egipcjan, RT i ambasady? Taki świadek/świadkowie nie byliby już wiarygodni... W ogóle. Teraz nagle
  • Odpowiedz
@33t: Brak balsamacji i przypuśćmy transport 5/05 czy 6/06 (i tak późno hmmm). Przypuszczam, że to by dużo zmieniło w tej sprawie. Z fachowych źródeł wynika w każdym razie, że nie powinno być balsamacji, jeżeli ma być przeprowadzana druga sekcja.
  • Odpowiedz
@33t:

Sprawa dziewczyny jest dość tajemnicza, różnie można to wykorzystać....internet, prokuratura bada wiele wątków...i pewnie przez to i aresztowania w Bogatyni...ale nie oznacza to, że M. miała cokolwiek z tym wspólnego...


Nie oznacza. Ale nie mamy tej wiedzy potwierdzonej. Tak samo jak niepotwierdzone są doniesienia o związku Markusa i ekipy z narkotykami. A jednak wątek się pojawił - nie bez powodu? Na świętoszków chłopaki nie wyglądają :) A Maciej wręcz pisuje ody pochwalne do gandzi
  • Odpowiedz
@Strega: @Strega: Dodam od siebie: Może ta osoba chciała "zaistnieć" i poznać naszego Star Detective?
"Wśród naszych klientów na wyjazd do Egiptu nie ma żadnej pani Kamili Izdebskiej – mówi rzecznik prasowy touroperatora, z którym do Egiptu pojechała Magdalena Żuk. – Wiemy też, że nasz rezydent pan Mahmoud pracuje wyłącznie z naszym biurem, tak więc nie jest możliwe, aby podczas wyjazdu do Egiptu panią Kamilą."

http://natemat.pl/207713,kolejna-wpadka-rutkowskiego-na-wideo-widac-jak-swietuje-z-dziewczyna-ktora-miala-stycznosc-z-rezydentem

My takim świadkom już dziękujemy, nie
  • Odpowiedz
  • 1
@Brunhilda2

"Organizm usuwa toksyny przez płuca (oddychanie) wątrobę i jelita (w procesie trawienia pokarmu i wydalanie resztek), nerki (mocz), skórę (pot). Dlatego w celu odkwaszania musimy właściwie wzmacniać te organy, czyli głęboko oddychać(...)


Prawda,... więc odwrotnie;) jak płuca nie działają prawidłowo to co się dzieje? Tu toksyny, czyli np.CO2.
  • Odpowiedz
  • 1
@Strega

Nie oznacza. Ale nie mamy tej wiedzy potwierdzonej. Tak samo jak niepotwierdzone są doniesienia o związku Markusa i ekipy z narkotykami. A jednak wątek się pojawił - nie bez powodu? Na świętoszków chłopaki nie wyglądają :) A Maciej wręcz pisuje ody pochwalne do gandzi ;P


Ok, to że być może lubią się w ten sposób rozrywać nadal nie ma bezpośredniego związku ze śmiercią dziewczyny. Poprawiam się, nie jest to potwierdzone:p
  • Odpowiedz
  • 1
@kknnoo

"Przez kilkanaście godzin jednak nikt do jej pokoju nie wchodził – mówi matka zmarłej. Kobieta widziała nagrania z hotelowego monitoringu. " 2016-04-01

"Przejrzeliśmy 700 plików z monitoringu. Moi pracownicy sprawdzali je przez 10 dni. Niektórych rzeczy nie możemy teraz ujawniać z powodu trwającego śledztwa  - opowiada Rutkowski. "05.05.2016

"Policja badająca sprawę stwierdziła, że to samobójstwo, wykluczając ingerencję osób trzecich. Lekarze również potwierdzają, że dobrowolnie targnęła się na życie. Jednak matka nie wierzy w to. Obwinia za to towarzystwo córki, sugeruje, że to mogła być sekta."... " Matka modelki twierdzi, że widziała nagrania z monitoringu." 24 MARCA
  • Odpowiedz
@33t:

To relacje medialne cytowaly rodzinę, że 'widziała monitoring', bez wchodzenia w szczegóły. Widziała ten który jej pokazano. O brakującym mogła mówić - tylko nie zostało to potem zacytowane.


Zauważ że wiele innych, dyskwalifikujących dla prokuratury faktów, również się wówczas nie przedostało do obiegu publicznego. Stało się to dopiero obecnie, za sprawą publikacji Lamparta i
  • Odpowiedz
@33t: Kończąc, co ciekawe, podobny wątek pojawia się w przypadku Iwony Wieczorek i "Krystka" / Marcina T. Night Clubów dla VIPów gdzie - domniemuje się - możnaby zbierać na nich haki. Możliwe że stąd taki problem z ich wyjaśnienem. Choć akurat w przypadku Iwony - determinująca była chyba jej znajomość z jakimś policjantem. Jak widać po sprawach Iwony Cygan czy Ewy Tylman - czasami sam fakt, że kogoś zabił właśnie
  • Odpowiedz
@33t: Dziękuję za odpowiedź.
Czy będziemy rozciągać tę kwestię na kilka dni? ;-)

Kwasica:
"Zjawisko to może przyśpieszyć również silny stres. Ale organizm młodej, silnej i zdrowej Magdy być może poradził by sobie z tym problemem, gdyby nie tragiczny skok z okna.
Jednym z narządów, pomagających w szybkim odkwaszeniu organizmu, są płuca. Tymczasem jedno z płuc Magdy było uszkodzone w wyniku złamania żeber po upadku z wysokości. Płuca Polki nie mogły więc pracować w 100 procentach sprawnie. Podobnie nerki, najprawdopodobniej osłabione w wyniku zbyt małej ilości dostarczanych
  • Odpowiedz