Wpis z mikrobloga

@bolcman: mam to samo ale powiem Ci ostatnio od momentu jak mam swoje autko 6 miesiac to zgasla, zastanawialem sie czy sie popsulo cos :D bo tak sie przyzywczailem ze swieci
  • Odpowiedz
@bolcman: Bład nie bierze się znikąd, uszkodzona cewka powinna powodować szarpanie po dłuższej jezdzie lub pod obciążeniem, sam wiesz jak jest. Poszukaj kogoś z takim samym autem i podmień - 10 min roboty a jak błąd zniknie to masz winowajcę.
Błąd wypadania zapłonu to może być dużo rzeczy - zabrudzony czujnik, sonda lambda, czujnik wału - od pierdoły za parę PLN do zdychającego silnika włącznie.

A jak mechanik wymienia cokolwiek bo
  • Odpowiedz
@bolcman nie wiem czy wiesz ale jest takie coś że na przeglądzie ma prawo cię (powinien) diagnosta nie przepuścić. Jeżeli się świeci to jest "tryb awaryjny i za tym spalanie może być większe". Na razie nikt nie zwraca na to uwagi ale jak trafisz na służbistę to cię uwali. Taka praktyka jest na zachodzie i u nas też powoli wchodzi.
P.S. nie twierdzę że jezdzisz na trybie awaryjnym ale diagnosta nie podpina
  • Odpowiedz
@Elektrykarz póki co na przeglądzie nikt nie zwracał na to uwagi, ale faktycznie gdyby "trafił" się służbista to mógłby być problem. Tylko jak miałby trafić się służbista skoro wiem do kogo jadę na przegląd ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
ja mam permanentnie zapalony od paru lat - instalacja LPG - nikt nie potrafi nic z tym zrobić, ale auto jeździ znakomicie i tanio, więc nie wiem skąd ten strach gdy ta kontrolka się zapala xD


@bolcman: tu też jes LPG. Hehe, strachu w tym nie ma, ale wiesz, mogłaby pomyśleć, że znalazła tajną opcję uruchomienia śmigieł i latania XD
  • Odpowiedz
Przecie to podstawy jednak.


@agaja: może i podstawy, ale przy braku do czynienia z czyms przez 15 lat, po prostu zapominasz. Dodajmy, że to nie jest aż tak ważna kwestia przy nauce na prawo jazdy...
  • Odpowiedz
@badtek: hm, jakbym miala po 15 latach przerwy siasc za kierownice, to bym najpierw sobie powtorzyla to wszystko - lacznie z kontrolkami - i pojezdzila z kims po bocznych drogach dla bezpieczenstwa.
Choc zdaje sobie sprawe, ze niektorzy sobie takimi #!$%@? glowy nie zawracaja ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz