Wpis z mikrobloga

Jak tak teraz myślę to u mnie w pracy chyba serio są poważne problemy z komunikacją. Tam fakt ze 3 miesiące nie wiedziałem że mam własne biuro, bądź to ze bylem na l4 a myśleli że odszedłem to mały pikuś. To jest tak poryte miejsce że nawet pensje są źle wypłacane. Nie mówię o podstawie bo ta zawsze się zgadza ale o nadgodzinach.

Przy wejściu do firmy należy odbić kartę. Tak samo przy wyjściu. Problem polega na tym że czytniki nie są zsynchronizowane ze sobą. Dlatego też działa tylko ten na wejściu. Ten na wyjściu tylko udaje że działa pikając ale nie rejestruje niczego bo nikomu nie chciało się go ustawiać ¯\(ツ)_/¯ Najlepsze jest jednak rozwiązanie problemu, zwyczajnie o tym że ten czytnik nie działa wiedzą tylko Grażyny z księgowości i jest to tajemnica o której nie wolno nikomu mówić. Działa to już tak 6 lat xD

Także gdy ktoś robi nadgodziny to lider musi zgłosić to do nich. Bo tam na podstawie karty mogą jedynie stwierdzić że byłeś tego dnia w pracy i tyle. Więc normą jest ze Grażyny coś #!$%@?ą wpisując ręcznie wszystko.
Jednak ukoronowaniem #!$%@? było gdy w czerwcu 2 osoby robiły nadgodziny i to całkiem sporo. Takie też zgłoszenie poszło do księgowości. Grażyny niby spoko, spoko po czym zamiast dwójce ludzi policzyć dodatkowe godziny to zrobiły to wszystkim pracownikom działu czyli ponad setce ludzi xD
I na koniec #!$%@? hit. Nikt nie zauważył że za dużo hajsu wypłacili xD
Teraz wyobraźcie sobie ze to jest norma. Może na taką skalę to nie często się zdarza, ale miesiąc w miesiąc ktoś ma coś nie tak z nadgodzinami. Najlepsze ze jak im się #!$%@? i nie dostaniesz hajsu za nadgodziny to wiadomo idziesz upomniec się o swoje. No i Grażyna spoko, robi dodatkowy przelew, jednak one nigdy nie sprawdzają kto dostał kasę za nie swoje nadgodziny xD
Ja to nie mam nawet pytań ile kasy w skali roku przez to może byc strata firma. ¯\
(ツ)_/¯
#pracbaza ##!$%@? #zalesie
  • 20
@vegaushp ciesz się że przynajmniej wiedzą ile płacić za nadgodziny. U mnie księgowość po 2 latach się zorientowała że wypłacali źle kasę za nadgodziny / dyżury XD i to nie była jedna rzeczy tylko kilka XD na przykład nie wiedziały że jak idziesz na urlop to dostaje się nie 100% średniego dziennego wynagrodzenia tylko 100%sredniego dziennego wynagrodzenia liczonego jako średnia z roku kalendarzowego. Jak ktoś robi dużo nadgodzin to przy 2 tygodniach
Najlepsze jest jednak rozwiązanie problemu, zwyczajnie o tym że ten czytnik nie działa wiedzą tylko Grażyny z księgowości i jest to tajemnica o której nie wolno nikomu mówić. Działa to już tak 6 lat xD


Trzymają się jednej z najstarszych zasad znanych ludzkości.

działa, to nie ruszaj żeby się nie #!$%@?ło :)
Dlatego też działa tylko ten na wejściu. Ten na wyjściu tylko udaje że działa pikając ale nie rejestruje niczego bo nikomu nie chciało się go ustawiać


@vegaushp:
To skoro tak to działa i nikt nie wie co robisz, to czemu nie wchodzisz, odbijasz kartę i wychodzisz ? ( ͡° ͜ʖ ͡°)