Wpis z mikrobloga

Ten tramwaj został zbudowany w 1942 roku, przetrwał wybuch bomby atomowej (!!!) i wciąż jeździ.

Nie miałem o tym pojęcia, kiedy do niego wsiadałem. Pomyślałem, że to ładny, stary wagon. Dopiero po powrocie do domu dotarłem do zdjęcia z 1945 roku, na którym ten konkretny egzemplarz stoi na tle totalnie spalonego miasta, a z boku kadru maszerują żołnierze.

Podwójna podjara, bo #postapokalipsa kręci mnie równie mocno co #tramwaje :)

Oczywiście Hiroszima, #japonia.

Więcej o postatomowych tramwajach w Hiroszimie piszę tutaj, a tutaj znalezisko :)

#ciekawostki #ciekawostkihistoryczne #podrozujzwykopem #podroze #komunikacjamiejska
ff_91 - Ten tramwaj został zbudowany w 1942 roku, przetrwał wybuch bomby atomowej (!!...

źródło: comment_VFY841su8Qgulz3FQLziKuy5gNL4tf7Q.jpg

Pobierz
  • 15
Dopiero po powrocie do domu dotarłem do zdjęcia z 1945 roku, na którym ten konkretny egzemplarz stoi na tle totalnie spalonego miasta, a z boku kadru maszerują żołnierze.


@ff_91: gdzie to zdjęcie? :D
Ten tramwaj został zbudowany w 1942 roku, przetrwał wybuch bomby atomowej (!!!) i wciąż jeździ.


@ff_91: Ten ze zdjęcia nie wyglądał na taki który mógłby gdziekowliek pojechać. Czyli pewnie przetrwała sama rama i koła a wszystko inne musiało być wymienione.