Wpis z mikrobloga

wyjdzie ostatni tom ABŚ będę miał pewnie z 50 lat xD


@Wiedmolol: Sanderson raczej nie jest drugim Martinem i co roku pisze co najmniej dwie książki. Pierwsze 5 tomów ma wychodzić w miare sprawie, dopiero później planuje przerwe.
  • Odpowiedz
i co roku pisze co najmniej dwie książki.


@LibertyPrime: No tak, ale nie są to dwa tomy ABŚ na rok. Czwarta część planowana jest na 2020 z tego co pisał w State of Sanderson z grudnia zeszłego roku. WoR wyszło w 2014 więc też ~3 lata przerwy. Gdyby pisał w takim tempie to ABŚ 10 wyjdzie w 2038, a trzeba jeszcze doliczyć, że po tych pierwszych pięciu tomach ma się
  • Odpowiedz
@Wiedmolol: Popatrzyłem na listę zapowiedzianych książek z cosmere i komentarze Brandona dotyczące kolejności wydawania i myślę, że do 2023 powinien napisać Stormlight Archive 5, do 2041 skończyć całe SA, a do 2046 napisać wszystko z cosmere. Myślę, że to i tak dosyć optymistyczne założenia nawet jak na Brandona.
  • Odpowiedz
@LibertyPrime: W 2046 będzie miał 70 lat. To więcej niż ma obecnie pewien gruby pisarz, który przez początkowe lata swojej kariery też wydawał coś co roku albo częściej, a ostatnio jakoś mu się nie spieszy z wydaniem szóstej części popularnego cyklu.
  • Odpowiedz
@haussbrandt: może ktoś wykupi prawa do ekranizacji to się spręży. W sumie na pewno wykupi, kwestia czasu. Byle nie za szybko bo nie chciałbym by się skończyło jak z GoT że książki się kończą a twórcy serialu zaczynają wszystko p-------ć.
  • Odpowiedz