Wpis z mikrobloga

Pokaz "siły bojowej" taniego modelu rc z doczepionym achtungiem - tu próbuje zniszczyć kartonową lub drewnianą tablicę - z miernym skutkiem. A nie!!! Gupia ja! To przecież nasze najnowsze drony bojowe w cenie 100 000 złotych (ok 100 mln za 1000 dronów), które nasz specjalista od brzózek bojowych i sztucznej mgły właśnie zamówił... ¯\_(ツ)_/¯

#wojsko #drony #bekazpisu #dobrazmiana #neuropa #4konserwy #polityka
xandra - Pokaz "siły bojowej" taniego modelu rc z doczepionym achtungiem - tu próbuje...
  • 50
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@xandra: Warmate może mieć też klasyczną, odłamkowo-burzącą głowicę, która cyt: "sieje r--------l". Za to nie jest w stanie przebić żadnego pancerza, więc nie rozwali żadnego czołgu czy pojazdu bojowego. W przeciwieństwie do tej, której wybuch jest "na miarę achtunga".
  • Odpowiedz
Może nie całkiem, ale na pewno solidnie niedoinformowana :P


@Problem: Teraz są tu sami specjaliści od wojska,. Ostatnio się przebranżowili, bo tak jak pamiętam to rok temu tu byli sami spece od prawa konstytucyjnego.
Generalnie mi się już nawet nie chce tłumaczyć oczywistości. W przypadku tych trolli to jak grochem o ścianę.
  • Odpowiedz
@Problem: Ale żadnego filmu z pokazu skuteczności nie ma? A inna sprawa. Te cosie są sterowane radiowo, jaki problem gdy już się wykryje na jakiej częstotliwości są sterowane by tą częstotliwość zagłuszyć? Nie są autonomiczne, więc po 2-3 atakach, gdy wróg się nauczy staną się bezużyteczne. @Thorkill: @ricardo_kaka: @susi33: Co wy na to?
  • Odpowiedz
@xandra: Aha, czyli według Ciebie wykrycie częstotliwości, to takie hop-siup, zagłuszenie, to już w ogóle pikuś.
Ja p------e, weź dziewczyno wróć do czegoś na czym się znasz...
Poza tym kto powiedział, że głowica z pokazu to maks możliwości?
  • Odpowiedz
@xandra: Są autonomiczne, po wybraniu celu same przeprowadzają atak. Z tego co pamiętam (ale mogę się mylić) same też mogą znaleźć cel - puszczasz takiego poza zasięg łączności, on znajduje sobie jakiś czołg i atakuje.

Łączność to właśnie clue tego systemu, jest szyfrowana i zabezpieczona przez zakłócaniem - w praktyce to znaczy tyle, że trzeba użyć bardzo silnego sygnału, żeby zagłuszyć łączność, zdradzając jednocześnie pozycję zagłuszarki. Na kierunek której można
  • Odpowiedz
@xandra: „Te cosie są sterowane radiowo, jaki problem gdy już się wykryje na jakiej częstotliwości są sterowane by tą częstotliwość zagłuszyć?”
Takie że mogą pracować na różnych częstotliwościach, i często dynamicznie potrafią je zmieniać. Gdyby zakłócanie było takie proste to wojsko nie wykorzystywałoby go gdzie się da. Łączność np. Pomiędzy czołgami, samolotami, oddziałami, rakietami nie jest łatwo zakłócić, więc niby dlaczego drony miałyby być łatwym celem do zakłóceń?
  • Odpowiedz
Widzę, że takich specjalistów jest tu wielu...


@xandra: przypomnij, jakie masz doświadczenie militarne?
ja to chociaż mogę się pochwalić kilkoma tysiącami godzin w csie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@botul: A nie jest trudno wykryć w obecnych czasach taką częstotliwość? Pewnie jest specyficzna.

@Problem: Jeśli są autonomiczne, to cofam co napisałam.

@Thorkill: Przynajmniej nie wyglądają
  • Odpowiedz
@xandra: Częstotliwość jest specyficzna, tzn. mieści się w paśmie, ale jest dynamicznie zmienna, wg klucza szyfrowego, co utrudnia podsłuchanie i zakłócanie, bo trzeba zakłócać całe pasmo zamiast jednej częstotliwości. A to wymaga dużej mocy, czyli w warunkach polowych dużych (i ciężkich) akumulatorów, albo generatora, który świeci się w termo jak psu j---a :P
  • Odpowiedz