Wpis z mikrobloga

Pokaz "siły bojowej" taniego modelu rc z doczepionym achtungiem - tu próbuje zniszczyć kartonową lub drewnianą tablicę - z miernym skutkiem. A nie!!! Gupia ja! To przecież nasze najnowsze drony bojowe w cenie 100 000 złotych (ok 100 mln za 1000 dronów), które nasz specjalista od brzózek bojowych i sztucznej mgły właśnie zamówił... ¯\_(ツ)_/¯

#wojsko #drony #bekazpisu #dobrazmiana #neuropa #4konserwy #polityka
xandra - Pokaz "siły bojowej" taniego modelu rc z doczepionym achtungiem - tu próbuje...
  • 50
@xandra: W sumie głównym atutem tego systemu nie jest głowica bojowa, tylko możliwość utrzymania szyfrowanej łączności na znaczną odległość i przesyłania obrazu świetnej jakości, co pozwala na swobodną identyfikację i wybór celów.

Głowica bojowa jest kumulacyjna, co oznacza że większość energii wybuchu poszła w strumień kumulacyjny o milimetrowej średnicy, zdolny przebić się przez kilkanaście centymetrów stali.

Gupia ja!


Może nie całkiem, ale na pewno solidnie niedoinformowana :P
Jakie masz kwalifikacje do oceny tej decyzji?

@skravek: Mam oczy? Wybuch na miarę achtunga, wygląd na miarę chińskiej tandety, skuteczność, cóż okaże się. Pokaz nie zrobił na mnie ani grama pozytywnego wrażenia. Rozwalili by chociaż lekko opancerzony pojazd, jak to mają w opisie gdzieś, a tu? No proszę cię... Głupi granat o podobnej wadze (ładunku i odłamków) ma większe siłę i pole rażenia. Choć ponoć jest też głowica kumulacyjna.

@mborro:
xandra - > Jakie masz kwalifikacje do oceny tej decyzji? 
@skravek: Mam oczy? Wybuch...
Mam oczy?


@xandra: Zapewne piękne, ale to, że pokaz nie spełnił Twoich oczekiwań w żaden sposób nie przesądza o przydatności takiej jednostki. Dron tej wielkości nie jest w stanie przenosić ładunku, zdolnego wywołać efektowną eksplozję.
Z granatem jest taki problem, że sam się do celu nie zbliży, nie można go też wykorzystywać do rozpoznania pola walki.
Pobierz skravek - > Mam oczy?

@xandra: Zapewne piękne, ale to, że pokaz nie spełnił Twoich...
źródło: comment_hB0OVgrIH7tOlFVtgJ06JqB9zzTYRv5B.jpg