Wpis z mikrobloga

Z racji rozpoczynającego się właśnie sezonu świątecznego zacząłem myśleć nad podarkami dla siebie i mojej dziewczyny. Wybór padł na perfumy. W takowe mam zamiar zaopatrzyć się oczywiście w necie, pewnie #iperfumy, bo w drogeriach na S i D jest zwyczajnie za drogo.

Jak to jednak jest, że czasami w drogeriach S i D nie ma tak dużych pojemności jak na iperfumy?

Przykład: Yves Sain Laurent L'Homme EDT w D i S max rozmiar 100ml, na iperfumy 200ml. Hermes Terre D'Hermes EDT w D i S max rozmiar 200ml, na iperfumy 500ml

I przy okazji, Hermes lepszy w wersji EDT czy w wersji Parfum? Wiem ze jest jeszcze wariant EDP ale ponoc on wypada najslabiej.

#perfumy
  • 16
Odpuść sobie to, szkoda pieniędzy na pięciominutowy zapach. Nie wiem jak EDT ale EDP to padaka


@Eta_Psc: dlatego właśnie rozważam wariant czystych perfum, czyli Parfum

jaki Hermes? Damski, męski, która linia?


@iLovePierogi: Męski, wariant Parfum:

https://images-eu.ssl-images-amazon.com/images/I/619O%2B7D475L._SL1000_.jpg

ja mam mieszane uczucia co do iperfumów, zwykle było ok ale raz jestem prawie pewny że dostałem podróbę (albo zmienił się design flakonika...)


Szczerze mówiąc, to zamawiałem tylko raz z iperfumy, Bossa Bottled, tego
zazwyczaj w przypadku męskich perfum EDT > EDP


@iLovePierogi: tak, ale ja wciąż wybieram MIĘDZY wodą toaletową A perfumami. Wody perfumowanej nie biorę pod uwagę.

A ogólnie widziałem sporo przychylnych opinii nt. tego zapachu i dlatego chcę go wypróbować.

Waham się jeszcze do Dior Homme Parfum, a z takich zapachów na codzień Yves Saint Laurent vs Hugo Boss Bottled
@Ostatni_Piwniczanin: rzeczywiście. Moje jak dotąd mylne przekonanie wynikało z faktu ze na iperfumy mają wariant podpisany jako woda toaletowa i wariant podpisany jako perfumy.

Zapach mi sie podoba, jednak pytanie jak wygląda kwestia trwałości i projekcji, bo ta ponoć szybko zanika?
@Viarus_: potwierdzam, że szkoda pieniędzy na najnowsze wypusty od Hermesa. Jak chcesz b.dobrego klona o lekko słodszym zacięciu to polecam:
https://www.fragrantica.com/perfume/Yves-Rocher/Cuir-Vetiver-33207.html

ewentualnie jak musisz mieć tego Hermesa to weź wersję EDP - nie ma innej w koncentracji perfumowanej, chociaż zdecydowanie bardziej polecam Tres Fraiche, jedne z najpiękniejszych cytrusów jakie wąchałem w mainstreamie:

https://www.fragrantica.com/perfume/Herm-s/Hermes-Terre-d-Hermes-Eau-Tres-Fraiche-24060.html

Weź się szarpnij na 200ml La Nuit od YSL - najnowsze wypusty parametry mają znośne i starczy na
@SpasticInk: Poki co ja sie zastanawiam nad jakims lepszym zapachem dla siebie, zwlaszcza na teraz. Dzis bede w Arkadii to sie przejde i sztachne jeszcze raz tymi Hermesami.

Korci mnie rowniez do Dior Homme Parfum, ale to chyba zbyt ciezki zapach na codzien.

Teraz na codzien uzywam zamiennie Hugo Boss bottled z Paco Rabanne One Million i o ile ten pierwszy mi bardzo pasuje, ten drugi po dluzszym czasie stosowania jest
@Viarus_: Dior Homme Parfum to najwyższa półka zapachowa i zdecydowanie warto mieć. Genialny zapach na zimę a i do biura jak zaaplikujesz 1-2 małe chmurki to się nada. Przetestuj zapachy z półki YSL, Armaniego, Diora, bo warto.
Boss niestety nie robi dobrych perfum, a najnowsze wersje Intense (Edt i Edp) to padaki.
@SpasticInk: no wlasnie do tego Diora ciagnie mnie ze wzgledu na jego jakosc. Strasznie kreci mnie ten szminkowy zapach.

Przetestuje sobie jeszcze wersje homme sport, ale na nia raczej napewno sie nie zdecyduje. Odnotowalem sibie takze Diora Sauvage, ale wybor jak juz mialby padac to tak czy siak na Homme Parfum.

Z Armaniego musze wyprobowac Aqua Di Gio, bo ponoc niezly. Mojej dziewczynie podoba sie nowy zapach Stronger With You, mi
@Viarus_: potestuj jak najwięcej i wyrób sobie nochal abyś nawet nie brał pod uwagę bossów bottled czy innych stronger with you ;)

Jak będziesz w Douglasie to poniuchaj zapachy od Bentleya, Mercedesa, Lalique, Kenzo, CK, Carolina Herrera. To b.dobre marki i cenowo na necie znajdziesz je dużo taniej.

Z syntetycznych killerów, obrzydliwie słodkich to obadaj jeszcze coś od JPG np:

https://www.fragrantica.com/perfume/Jean-Paul-Gaultier/Ultra-Male-30947.html
@SpasticInk: No więc byłem w tej Arkadii i wypróbowałem kilka zapachów.

Z tym Hermesem mam naprawdę cały czas dylemat. Jeden nadgarstek spryskałem wodą toaletową, drugi wodą perfumowaną (aczkolwiek na flakonie jest napisane że to perfumy). Na początku wygrywa woda toaletowa, ale na drugi dzień pachniał mi tylko ten rękaw od bluzy, na który prysnąłem perfumy (musiało mi przypadkowo trochę polecieć na rękaw). I skłaniałbym się raczej w stronę perfum.

Próbowałem także