Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Cześć Mirki i Mirabelki.
Chciałbym prosić Was o pomoc - w sensie porady. Zarabiam naprawdę nieźle. Co miesiąc wystawiam faktury na jakieś 15k PLN (nie przysłowiowe, tylko realne), są płacone itp. Mam działalność jednoosobową. Wiadomo, robię sporo kosztów, żeby za bardzo podatku nie płacić. Nie mam żadnych zaległości w US/ZUS, nie mam zaległości w BIK/BIG. Ale... jakiś czas temu było ujowo, miałem kiedyś kłopoty, więc brałem chwilówki - bo z BIKiem też kiedyś był kłopot. Wszystko spłacone, ale smród się ciągnie.
Biorę nadal te chwilówki, żeby spłacić poprzednie. W tej chwili to jakieś 25k. Daję radę z miesiąca na miesiąc, ale jest coraz ciężej (30 dniowe). Firmy nieźle się na mnie bogacą, spłacam wszystko na czas... a w sumie nie chciałbym aż tak ich paść... szukam dobrego źródła, gdzie da się pożyczyć 25k, bez oglądania się specjalnie na zaszłości w BIK, tylko uwzględniając to, że od dawna wszystkie (cholerne chwilówki) spłacam na czas i na bieżąco...
Ktoś ma jakieś doświadczenia?
Niby są firmy pozabankowe, które dają do 25k. Ale... jak już zaczynamy z nimi rozmawiać, to jak zaproponują 5-6k na początek to wszystko. A mnie to bez sensu brać - bo tylko zwiększę swoje miesięczne zadłużenie a dużo nie zbiję. Jak już, to wszystko na raz i pożegnać ten cholerny biznes :/

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: dope
  • 12
@mus_tang: Przecie pisze że wystawia faktury na 15k - czyli przychód, same koszta zus, lokal, itp to jakieś 2-3k, mówi że robi koszty - kurna z czego ? z 15k przychodu, chyba że w usługach robi ...
@AnonimoweMirkoWyznania może karta kredytowa w jakimś banku? Zazwyczaj maja pod dwa miesiące bezodstetkowego terminu spłaty, ja z zarobkami takimi jak Twoje od kopa ostatnio dostałem propozycję na kartę z limitem 20k więc może to jest jakaś opcja. Tylko idź osobiście do banku żeby przyspieszyć proces
OP: Gdybym mógł nie wydawać, to bym nie wydawał :/
Może mi na luzie zostać trzy tysiące. Tylko co z tego, jak w przyszłym miesiącu muszę zapłacić osiemnaście? W tym problem.
I tak się bujam z miesiąca w miesiąc. Dlatego szukam rozwiązania :)

Co do zastawiania - mam dwa mieszkania, jedno warte ze 180k, drugie 200k. Po dłuższej rozmowie pan od pozabankowych pożyczek hipotecznych mnie przestrzegł, abym się w to nie
@AnonimoweMirkoWyznania: Takie podstawowe pytanie czy faktycznie te 3 tysiące złotych możesz miesięcznie sobie zostawić i żyć tak jak żyjesz, ewentualnie oszczędnie?

Generalnie to radzę ci zostawić chwilówki, udać się do dobrego prawnika i ponegocjować z firmami pożyczkowymi, aby oddać im mniej niż od Ciebie żądają. Bo tak naprawdę im nie zależy na tym, żebyś je spłacił a właśnie je ciągle rolował, czyli dawał im pewnie zarobić podwójnie.

A chciałbym ci zauważyć,