Wpis z mikrobloga

Nie jestem specjalnym fanem samochódow elektrycznych, ale teraz sobie wyobrazilem, że popularyzacja takowych mogłaby wyeliminować na drogach te #!$%@? diesle i kleklekle na każdych światłach.

Nieważne, że robi taki maks 20k na rok, dymi, śmierdzi, serwis droższy, ale #!$%@? jest OSZCZĘDNOŚĆ, BO PANIE TO PALI TYLKO 5,5LITRA.

Miejskie i wiejskie auta byłyby ciche, Janusz z Grażyna w końcu by się dorobili elektryka, bo tanio.
Zostałyby tylko fajne mocne benzynki i w skrajnych przypadkach te ponad 3.0diesle w 7mkach, A8 i tak dalej, dla tych co serio walą trasy i +40kkm/rok. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#tesla #motoryzacja #samochody #teslamotors #nissanleaf
kipowrot - Nie jestem specjalnym fanem samochódow elektrycznych, ale teraz sobie wyob...

źródło: comment_Scv4eUcUyuqSFCYhv5ud69OXuFO0G1dQ.jpg

Pobierz
  • 10
@kipowrot: z aut napędzanych silnikami cieplnymi najlepszym wyborem jest jednak LPG, gdzie głównym produktem spalania jest woda. Póki jest problem z rozsądnym zasięgiem elektryków powinno się promować napęd kuchenkowy, ue i janusze uparli się jednak na klekoty, gdzie dpf nie jest żadnym rozwiązaniem problemu. Dodatkowo wprowadzenie restrykcyjnych norm dla silników benzynowych paradoksalnie zwiększyło emisję pmów (wtrysk bezpośredni zawsze generuje sadzę)
a ja lubię mojego klekota bo mogę go sam naprawić


@GodSafeTheQueen: a benzyniaka nie możesz? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@kipowrot: jeden z plusów (niestety bardzo odległych w Polsce) elektryków, turbodiesle w osobówkach poza przypadkami które wymieniłeś już dawno powinny być zastąpione czymś sensowniejszym.