Wpis z mikrobloga

@chechehce: apropo prawilnego wedzenia - jak slyszałem ze niezbyt zdrowe jest wedzenie w oparach spalanego drewna :P Tutaj masz przy przy ajmniej gwarancje ze nie wzbogacisz wędzonki dodatkowymi pierscieniami organicznymi( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Desmosedici: XD no czym to się różni od wędzenia klasycznego? Oświeć mnie.
@brtk122: Dymogenerator, od spodu się żarzą zrębki olchowo-bukowe a dodatkową rurką jest podawane powietrze z pompki która robi podciśnienie i wtłacza dym przez rurkę do środka.
@fotszyrzk: no właśnie dym którym się wędzi powinien powstawać podczas żarzenia się drewna a nie palenia bo wzbyt dużej temperaturze z dymem idą związki które nie są najzdrowsze. W dymogeneratorze nie
ElCidX - @Desmosedici: XD no czym to się różni od wędzenia klasycznego? Oświeć mnie. ...
@ElCidX: jeśli temperatura jest trzymana, a dym jest naturalny - z drewna, a nie jakiegoś oleju, czy innego gówna to wg mnie baaardzo spoko sprawa. Ja tam szanuję - nie szkaluję ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@brtk122: Temperatura trzyma sie stale przez cały proces wędzenia z dokładnością co do stopnia, teraz ustawione 55. Dym pochodzi z zwykłych zrębków drewnianych :)
@PajonkPafnucy: moc dwóch grzałek to 2900W, ale grzeje to w sposób specyficzny przerywany który wymusza sterownik, jakby wpadł mi kiedyś takie miernik gniazdkowy to bym chętnie sprawdził.
Imo spokojnie można założyć że grzeje 50% czasu jak nie mniej i z mniejszą mocą, bo sterownik sam sobie dopasowuje parametry, więc 2 godziny z 4 daje nam 6 kW coś koło 4 złotych więc załóżmy że poniżej 10 zł to z dużym zapasem
@PajonkPafnucy: nope, tak jak napisałem wędzi się tylko na kolor obróbkę cieplną robi się od dzielnie poprzez parzenie albo podpiekanie w samej wędzarni. Jak widać kolorek tutaj jest bardzo ok :)
@PajonkPafnucy: ale zawsze robisz obróbkę po, no chyba że wolisz jeść surowe. Potrzebna odpowiednia temperatura aby ściąć białko. Wcześniejsze szynki trzymałem trochę dłużej i były ok, zobaczymy teraz, bo może się mylę :) Jutro sprawdzimy jak ostygnie. Ale obstawiam że raczej będzie zajebista :)
Zawołam na podsumowanie.