Wpis z mikrobloga

Gama (zaprezentowanych) pojazdów tesli wygląda już całkiem imponująco, zapewne Musk na tym nie poprzestanie i stworzy coś na każdą kategorię. Ciekawe jaki zrobią motur? XD Spodziewam się czegoś niebywale przełomowego. W autobusy to bym się jednak na ich miejscu nie pchał za szybko, bo temat jest już całkiem nieźle obstawiony. No i jeszcze jakieś dostawczaki by się jeszcze przydały, takie coś pokroju berlingo, t4 i sprintera. Wtedy będą mieć już komplet.

#tesla #samochody #motoryzacja #motocykle
pogop - Gama (zaprezentowanych) pojazdów tesli wygląda już całkiem imponująco, zapewn...

źródło: comment_m7xPgE0SkWmLi0qVdzStlrWB7KJE75D6.jpg

Pobierz
  • 56
  • Odpowiedz
ogromna różnica. Jeśli tylko ich ciężarówki miałyby taki zasięg jak ten roadster to byłoby super


@node_modules: pamiętaj o przepisach czasu pracy kierowcy, gdzie masz obowiązkowe przerwy. Jeżeli da się zrobić tak, że w miejscach na przerwę będą ładowarki, to nikt nie będzie miał problemu z zasięgiem
  • Odpowiedz
@SpalaczBenzyny: Myślę, że nie masz racji. ( ͡° ͜ʖ ͡°) zasięg 1000 km jest jak dla mnie bardzo spoko akceptowalny. Jak pisałem raz tylko zrobiłem 1022 km jednego dnia i nie polecam. Podczas jednej z moich przerw spokojnie bym naładował elekryka na szybkim ładowaniu. Co do zasięgu 5 tys. to nie sądzę, żeby to było osiągalne w ciągu najbliższych 20 lat, ale obym się mylił.

Co
  • Odpowiedz
Poza tym na motocykl sobie jeszcze poczekamy bo w nim jest znaaaacznie mniej miejsca na akumulatory. Chyba, że zrobią jakąś wielką krowę ale wtedy to już nie jak motocykl.


@Kusar: ale za to możesz zastosować silnik znacznie mniejszy niż spalinowy o porównywalnych parametrach. @LooZ: Nie wiesz czasem ile mniejsze są silniki tesli od porównywalnych w Lamborghini lub Ferrari - bo raczej z tymi trzeba byłoby się porównywać. (
  • Odpowiedz
@Kusar: w wiki napisali, że silnik modelu S ma wielkość arbuza... Motocykl zatem na luzie może zejść do takich wymiarów, że miejsca na baterie nie zabraknie.
  • Odpowiedz
@pogop: A myślisz, że nie ma już motocykli elektrycznych? Jeśli będzie miał zasięg powyżej 200km to będzie sukces. Silniki motocyklowe też nie są jakieś ogromne, za to akumulatory w modelu s zajmują całą "podłogę"
  • Odpowiedz
@SpalaczBenzyny: Nie tak zachwilę, nawet jeśli technologia to umożliwi (niewykluczone, że już umożliwia) to koncerny tak szybko na to nie pozwolą bo chodzi o pieniądze, tak jak np. karty SD czy pendrive'y, najpierw miały 128 mb a teraz 128 gb i więcej, technologia dużo się nie zmieniła, pewnie od początku mogli takie robić ale po co? Rynek nie może się za szybko nasycić, trzeba stopniowo podawać i wmawiać, że to
  • Odpowiedz
Tesla na całym świecie chyba 100 tys. nie dała rady sprzedać


@SpalaczBenzyny: Tesla ma klientów w kolejkach czekających na swoje auto na następne 3 lata. Sprzedają wszystko co wyprodukują

mimo globalnego
  • Odpowiedz