Wpis z mikrobloga

@zortabla_rt: Swego czasu w mi4 takie zwalnianie systemu nastepowalo po uszkodzeniu/obluzowaniu tasmy od plyty glownej.
Nie wiem jak to jest w mi5.
Ja bym kombinowal z factory resete, a pozniej jesli nic nie zadziala, to wrzucac inny rom czy miuipolska czy cyan i testowac.
@Mariusz_Drugi: to nie mój temat, telefon mam dopiero kilka miesięcy
czekałem na aktualizację do miui 9, ale nie rozwiązało to żadnych problemów
@PurpleHaze: żeby zdjąć bootloader muszę dostać jakiąś wiadomość od chińczyka. No i czekam i czekam i tyle w temacie się zadziało. Poza tym znudziła już mi się zabawa w romy na androidach, bo na jednym aparat kiepski, drugi rom drenuje baterie, na trzecim problemy z zasięgiem never ending
@zortabla_rt: po pierwsze trzeba to bylo probowac rozwiazac od razu, to nie jest normalne ze cos ci muli. I nie czeka sie kilka miesiecy, tylko kombinuje.
Po drugie nie musisz czekac na zaden kontakt, skladasz prozbe o odblokowanie i co jakis czas sprawdzasz czy mozesz juz sciagnac soft do tego. Nie kazdy dostaje sms z potwierdzeniem. Wszedzie w kazdym poradniku o odbloku BL o tym jest wyraznie napisane.
Po trzecie na
@zortabla_rt: Jesli masz u polskiego dystrybybutora telefon i cos zle chodzi, to mu to zglaszasz, a nie czekasz na nowa wersje softu. Bo skoro problem tego typu zglasza jedna, czy dwie osoby na forum i to w lutym, to nie jest to ani powszechne, ani tym bardziej normalne.

Poza tym wgranie po custom romie globala, powoduje na powrot blokade BL i nic nie stoi na przeszkodzie oddac czysty tel w ramach
@zortabla_rt: nie wiem, robiles na nim factory reset? Bo update z miui8 na 9 nie wymaga factory resetu i starer ustawienia zostaja. Moze cos tam sie #!$%@?.
Jesli nie chcesz sie w to bawic i masz zapasowy tel, rob backup wszystkiego, wyczysc i oddawaj do proline.