Wpis z mikrobloga

nsfw
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 54
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mr03: Samyang 12 f/2.0 pod Sony E kosztuje ok. 1300-1400. Ale racja, że większość konstrukcji jest droga, niemniej na 4/3 nie masz w normalnej cenie NIC. Pod APS-C masz jeszcze np. Sigmę 19 f/2.8 (choć już nie UWA) czy z tej samej serii 30 o 60 w cenie ok. 700zł. Jedynym minusem tych Sigm jest kiepska praca pod światło. A mam tego Samyanga 12 f/2.0 i optycznie jest ekstra, full
  • Odpowiedz
więc przy założeniu na mniejszy sensor trochę z tego światła tracisz.


@Stormraufer: bzdura. Janość to jasność - tracisz dof (depth of field) nie tracisz jasności czyli Twoja ekspozycja się nie zmienia. Dokłądnie takie same ustawienia shutter/iso i f-stop będziesz miał na m43, apsc, full frame czy średnim formacie. Jednak DOF będzie zupełnie różny:
https://www.bhphotovideo.com/explora/photography/tips-and-solutions/depth-field-part-3

@bambaleon: według mnie warto dozbierać to 400zł - będziesz miał sprzęt na lata i
  • Odpowiedz
Mam OMD EM10, jakość zdjęć (plastyka, szumy, rozdzielczość) zdecydowanie słabsza niż z aparatów APS-C, nieporównywalnie gorsza niż z FF. Jako drugi aparat micro 4/3 jest ok na wycieczki piesze, jako jedyny polecam coś z APS-C. Jak musi być bezlusterkowiec to Sony z serii a6***.
Jakby ktoś się czepiał - micro 4/3 ma przelicznik z FF 2x, ale dodatkowo jeszcze do "standardowych" proporcji dochodzi kadrowanie - no chyba że chcesz oglądać zdjęcia w
  • Odpowiedz