Wpis z mikrobloga

Witam,

Mam do was prośbę a zarazem pytanie. Zrobiłem kartę katalogową produktów w Microsoft Publisher. Pech chciał, że jak projektowałem to nie pomyslałem o rozmiarze papieru i robiłem to w formacie A4. Ostatecznie chciałbym to wydrukować w formacie A5. Kwestia tego typu, że nie mogę zmienić rozmiaru papieru w projekcie ponieważ musiałbym wszyskie rozmiary zdjęc i tabelek zmnieszać do formatu A5.
Wybrałem inna opcję. Zapisałem projekt w formacie PDF A4. Przekonwertowałem na jakiejś stronie do formatu A5. - Wszytko ładnie pięknie. Tylko jak wysłalem do druku to poinformowali mnie, że projekt musi mięć spady z każdej strony po 3mm. tj Jeżeli format A5 ma rozmiar 21x14,8cm to projekt wysłany do drukarni powinien mieć 21,6 x 15,4cm . I tutaj powstaje problem bo wszystkie konwertery dostępne online, które znalazłem przekonwertowują do danego formatu papieru. A Ja potrzebowałbym wpisać swój tj. 21,6x15,4cm. Znacie może jakiś darmowy program np PDF który ma taką funkcję?

Uprzedam, że przerobienie wszystkiego na nowo do formatu A5 to kupa czasu :(, dokładając, że w projekcie mam dodane załączniki do AutoCada i mi całą skale masakruje

#druk #drukarnia #grafika
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Alekzg: Zawodowcy zaczynają robotę od ustalenia formatu, rodzaju papieru itp. ;)
Jeżeli w pierwotnym projekcie A4 nie przewidziałeś spadów to przeskalowanie do 21,6 x 15,4cm może nic tu nie dać, ponieważ spady zostaną utworzone kosztem pierwotnej treści strony (nie wiem jak dokładnie wyglądał projekt). Dodaj najpierw spady (większe w publikacji A4)

Poszukaj jakiejś wirtualnej drukarki pdf (Bullzip PDF printer, albo co innego), przy opcji wydruku powinno być skalowanie niestandadowe (jak
  • Odpowiedz
@tom3k85: @funeralmoon: Dzięki z odpowiedź. Teraz to ja wiem, że to tak ma być. :P Ale, że ze nie grafik żaden to tak wyszło. A chciałem to sam zrobić ponieważ miałem na to swoją wizję. Jak poczytałem o spadkach i marginesach to powiększyłem projekt z formatu A4 do A4 + 3mm na każdą stronę więcej - więc gdybym drukował formacie A4 byłoby wszystko okej. Rozmiar papieru większy o
  • Odpowiedz
@Alekzg: to zostaje Ci tak jak funeralmoon napisał wydrukować w skali (ale raczej 71-72% to będzie, a nie 75%). Spad się zmniejszy do ok. 2mm ale powinno być ok dla drukarni.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@funeralmoon nie wiem. Przekonam się. Sprawdzałem jakoś i jest mega. Zdjęcia ani czcionka nic nie traci na jakości. Pomimo przybliżenia np 500%. Mogę napisać jutro czy drukarnia to przyjęła
  • Odpowiedz