Wpis z mikrobloga

  • 562
Trochę #chwalesie.
Ponad pół roku temu kupiłem własny dom i postanowiłem go wyremontować samemu, przez remont rozumiem taki generalny, przy którym zostają tylko ściany zewnętrzne i dach. Grubo się przeliczyłem, bo cos co naiwnie planowałem zrobić weekendami w kilka miesięcy, w tym samym czasie ucząc się, zajęło już pół roku i wygląda na to, że Wielkanoc ciągle jest optymistycznym terminem zakończenia prac. Napewno dużym zaskoczeniem była ilość gruzu do skucia i wywiezienia. Spokojnie było tego z 30 jardów sześciennych (przepraszam za egzotyczne jednostki, ale nie mam pojęcia ile to kubikow). Wiele czasu spędziłem też poprawiając swoje błędy, przykładowo elektryke na strychu robiłem od nowa trzy razy tak żeby spełniała wszystkie standardy i regulacje.
Mniejsza z tym, mimo że do końca remontu dzieli mnie jeszcze z pół roku, to dom zaczyna mieć już ręce i nogi.
Taka praca #diy przynosi naprawdę mega satysfakcję, nie porównywalna z niczym innym. W niedzielę wieczór zamiast myśleć "cały dzień straciłem na oglądaniu tv", myślę sobie "zrobiłem dziś samemu parapet, mój własny, wymarzony parapet i jest to zajebisty parapet" :)
Każdy dzień na budowie przynosi dumę, satysfakcję, spełnienie.

#uk #budujzwykopem #remontujzwykopem
piwniczak - Trochę #chwalesie.
Ponad pół roku temu kupiłem własny dom i postanowiłem ...

źródło: comment_4QvIlnFSV0slbaJ1Z0OSS4v3SS9Zar4D.jpg

Pobierz
  • 67
  • Odpowiedz
@apkwiatosz: W typowym angielskim domu pod wynajem? Na deski idzie linoleum, na to dywan i do dywanu juz mozna kleic plytki :)
U mnie deski tam jeszcze sa tylko po to zeby bylo po czym chodzic.
Wszedzie bedzie ogrzewanie podlogowe.
  • Odpowiedz
@piwniczak: sam kończę generalny remont mieszkania - elektryka, przeróbki hydrauliczne, przesuwanie grzejników, stawianie ścianek, posadzki, parapety, szlifowanie, szpachlowanie, podlogi, lazienka itp. Zdecydowanie mniejszy zakres niż u ciebie. I tak, myslalem ze bede mial z tego bog wie jaka satysfakcje, a po czasie naszla mnie refleksja, ze gdyby mnie bylo stac to wolalbym w tym czasie pojechac na wakacje z rodzina, albo pic w pubie z kolegami, a w tym czasie
  • Odpowiedz
przepraszam za egzotyczne jednostki


@piwniczak: Nie egzotyczne, tylko prymitywne. Rozumiem, że wychowami w tym inaczej nie potrafią, ale żeby Polak się tym kalał? Skoro mówisz po polsku to przecież musiałeś poznać prawidłowe jednostki.
To ja myślałem, że to powoli zanika, a tu Polak wyskakuje z "jardami" xD
  • Odpowiedz
@mgr_rybak: ocieplenie/izolacja akustyczna raczej
@piwniczak: no właśnie jak wygląda sprawa ocieplenia budynku od zewnątrz w UK, można sobie od tak ocieplić czy są z tym problemy? Szczególnie jak jest to zabudowa szeregowa.
  • Odpowiedz
@piwniczak: panie kochany, szanuje mocno :) my z niebieskim za 2 tyg odbieramy klucze do mieszkania w stanie developerskim, wiec czeka nas moze 1/3 Twojej roboty a do tego mamy ekipe od plytek, ale juz kuchnie bedziemy robic sami. Robilismy w tym roku tesciowej 4 ogromne szary na 5m dl, i nie ma nic piekniejszego niz z zakwasami w kazdym miesniu usiasc z piwkiem i popatrzec na swoje dzielo (
  • Odpowiedz