Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Od kiedy zaczalem cierpiec na #depresja wywolana przez #tfwnogf spada mi bardzo poziom testosteronu, 24 nmol/l jeszcze dwa lata temu do zaledwie 11 nmol/l (ponizej normy) dzis (27lat). Co pol roku robilem badania i spadek byl liniowy. Mam dylemat teraz bo endokrynolog powiedzial ze z jednej strony nie zaleca kuracji hormonalnej poniewaz moje jadra i przysadka moga przestac produkowac juz wtedy calkiem ten hormon a z drugiej powiedzial ze ten spadek jest nienormalny i napewno nie wynika z wieku a wlasnie prawdopodobnie przez moje samopoczucie. Przez ostatnie pol roku chodzilem na silownie i #!$%@? cynk z magnezem ale to nie pomoglo. Czy przechodzil ktos te kuracje i moze cos na ten temat powiedziec?

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Asterling
  • 12
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: W sumie to mogę napisać więcej, bo może innym się przyda.
Po pierwsze testosteron i kortyzol są tworzone z tej samej substancji oraz obie są silnie związane z rytmem dobowym.
Tak więc zmniejsz stres, zero maratonów czy innych #!$%@? cardio. Zmniejsz body fat, w tym pomogą IF albo dłuższe głodówki. I mnóstwo tłuszczy, wszystkie są zdrowe (poza trans), ale Omega najważniejsze. Nie #!$%@? przetworzonego syfu, a magnez bierz z
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Zbadaj jeszcze FSH, LH, estrogeny, prolaktynę i kortyzol, a potem do odpowiedniego lekarza. Spadek może wynikać zarówno z powodu depresji jak i ogólnych problemów z organizmem, pomyśl czy nie warto wejść na TRT jeśli lekarz wyraziłby na to zgodę. Na pewno nigdy nie przeprowadzaj leczenia hormonalnego na własną rękę - co najwyżej zmień nawyki żywieniowe, pracuj nad wyjściem z depresji - możesz mieć #!$%@?ą prolaktynę, estrogeny i kortyzol. Ćwiczyć
  • Odpowiedz