Wpis z mikrobloga

@polik95: rakiem to jest pisanie w ogłoszeniu czegoś innego niż dowiadujesz się na rozmowie kwalifikacyjnej. Wczoraj byłem na takiej rozmowie xd
  • Odpowiedz
a list motywacyjny ostatni raz wysyłałem chyba ze 2 miesiące temu do betoniarni (serio xD) ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@SunnO: moim powołaniem jest mieszanie betonu. Od najmłodszych lat mieszałem. Mieszałem rękoma, kijem, kijem do golfa, łopatą, mieszałem w wielu miejscach na świecie i wiem, że mieszanie wychodzi mi najlepiej.

Potencjał na #pasta :P
  • Odpowiedz
@polik95 rak,nie rak,ale warto napisać jedno i zmieniać pod szablon.Wiecej firm się odezwie.Serio.
I będą gotowi zapłacić więcej niż 3k.W poniedziałek mam rozmowę,a przez telefon juz nikt nie dawał #!$%@? o zarobki większe niż 2,5k.
  • Odpowiedz
@polik95 dzisiaj się dowiedziałem jak do mnie zadzwonili.
Nie chodzi nawet o to co napiszesz.Chodzi o to,że jak weryfikuja wstępnie Twoja kulturę osobistą,kulturę wypowiedzi.Ladna napisany list motywacyjny to plus.
CV każdy wali schematem,a list wymaga trochę inwencji.
Ale zgadzam się,na niektórych stanowiskach to skrajny debilizm
  • Odpowiedz
@polik95: to zależy, do gównoroboty rak, do normalnych prac wręcz przeciwnie- jeśli masz pisać gotową formułkę to lepiej wysyłaj bez, bo każdy kto przeczytał w życiu więcej niż 3 cvki zaraz się zorientuje że aplikacja "na odjeb" i tylko sobie zaszkodzisz.
  • Odpowiedz
@Triplesix: A co to jest ta "normalna" praca? List motywacyjny mógłbym napisać gdybym starał się o posadę kosmonauty w NASA, a tak to co? "Zawsze fascynowało mnie nie umieranie z głodu, dlatego chciałbym pracować w państwa firmie".
  • Odpowiedz
@Dakkar: jak ubiegasz się o pracę na dobrym stanowisku i jesteś świadom swojej wartości na rynku pracy, to w liście motywacyjnym masz szansę przedstawić dlaczego uważasz że ta firma będzie dobrym krokiem na Twojej drodze i zaprezentować dlaczego warto zatrudnić Ciebie- w LM nie chodzi o pisanie tego co w CV albo o banały jak ten o którym wspomniałeś, ale w Polsce niestety ciągle często jak w lesie- wiadomo że pisanie
  • Odpowiedz
@Dakkar: taka, która nie jest obsługą betoniarki. Naprawdę warto w LM przedstawić siebie. W wielu firmach oprócz Twoich umiejętności ważne jest to, kim jesteś, jakie masz wartości i jak się z Tobą będzie pracować.
  • Odpowiedz