Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jutro Marsz Niepodległości - kolejny raz wezmę udział.
Na mikroblogu: wysyp #bekaznarodocow #bekazprawakow
A ja powiem coś od siebie:
Dopóki władza gwarantowała zadymy* dopóty zadymiarze przychodzili licznie.
( Gwarancja zadym to działania mające podsycać konflikt by zarządzać skonfliktowaną masą w myśl divide et impera - dziel i rządź. A więc:
- legalne kontrmanifestacje w tym samym czasie, na trasie marszu
- tolerowanie "spontanicznych" kontrmanifestacji na trasie marszu
- cykliczne odbudowywanie cyklicznie spalanej instalacji tęczy - a potem demontaż, gdy już się nie dało ukryć że to samowola budowlana
- roboty drogowe / rozebrane pryzmy bruku
- pobicia uczestników przez prowokatorów
- i inne działania na grubszą skalę)
Ale ja nie o tym.
Mianowicie, dopóki Marsz Niepodległości to gwarantowana rozróba - ściągał z roku na rok coraz większą ilość osób rozróbami zainteresowanymi - kiboli.
A jak dużo kiboli to intonowali obelżywe i wulgarne przyśpiewki, z chęcią biegli do policji pomimo próśb organizatorów o nie odrywaniu się z pochodu, biegli pod squoty, i oczywiście twarze zamaskowane kominiarkami.
2014 - ostatni raz wystąpiła rozróba / powiedzmy że 90 tys uczestników
2015 - Duda wygrywa wybory, zmiana władz, policja przykłada się do ochrony, ograniczenie prowokacji - rozróba nie nastąpiła, pod Stadionem Narodowym gdzie się Marsz skończył słychać narzekania łebków i kiboli
2016 - rozróby nie ma i zdecydowanie mniej uczestników, jakieś 70 tys - bardzo mało kibolstwa

2017 - myślę że będzie koło 50 tys uczestników i będzie spokojnie.

Ale w części mediów nadal Marsz funkcjonuje jako wydarzenie obrazowane kreowanymi rozróbami, lewicowe organizacje konfabulują na tysiące normalnych rodzin biorących w tym udział, że są faszystami, a na mikroblogu jak zwykle memy o lewackim drzewku, buk-honor i t p

Ale ja będę. Jak zwykle. Jak inni. By cieszyć się z Niepodległosci.
#marszniepodleglosci2017 #4konserwy

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: kwasnydeszcz
Pobierz
źródło: comment_HbnNkNR2Z6yLVvJbzgo8cHH2zKoFH0LY.jpg
  • 10
@AnonimoweMirkoWyznania: Nie ma zadym, bo jest bardziej odpowiadająca uczestnikom władza. Marsz Niepodległości w bardzo dużej mierze polegają na wyrażaniu niezadowolenia, wrogości wobec elit. Obecnie napięcie jest mniejsze.

Nieco bawi to wasze ujmowanie się za tymi rodzinami z dziećmi i osobami starszymi. Każdy kto widział jakieś nagrania widzi, że zdecydowanie dominują tam młodzi mężczyźni. Rodziny z dziećmi się zdarzają, osoby starsze również. Nie sądzę, by ktoś rozsądny miał na myśli, że wszyscy
OP: @BongoBong:

Nie ma zadym, bo jest bardziej odpowiadająca uczestnikom władza.

Proszę rozwiń swoje skróty myślowe. Nie ma zadym, bo?
Organizatorzy: ONR, Młodzież Wszechpolska
Ani jedni ani drudzy nie mają sztamy z PISem, ale też PIS nie działa wprost przeciwko nim, chociaż:
- ONR jest nadal naszpikowana służbami ale mimo starań wciąż zalicza wpadki mimowolne (Międlar) i inspirowane (swastyki)
- Prezydent nie zaprosił w I rzucie nikogo z szerokiego Ruchu
Proszę rozwiń swoje skróty myślowe. Nie ma zadym, bo?


@AnonimoweMirkoWyznania: Myślę, że zarówno organizatorzy, jak i uczestnicy wolą rządy PiS niż rządy PO z PSL. Kluczowe są tutaj nastroje wśród uczestników, bo organizatorzy zdaje się nigdy nie zachęcali do zamieszek, starali się werbalnie, oraz wystawiając straż marszu uspokajać sytuację. Jednocześnie zdaję sobie sprawę, że rządy PiS to wciąż daleko od tego czego chcieliby uczestnicy i organizatorzy. Że wiele osób chciałoby rządu
OP: @terion:

Eh znowu ta kostka brukowa i tęcza prowokuje niewinnych prawaków. A drzewka i wozy transmisyjne są wciąż lewackie czy już nie?

Pytanie retoryczne: byłeś kiedykolwiek?
Drugie retoryczne: czytałeś ze zrozumieniem wypowiedź moją i @BongoBong ?

Chodzę od 2011. Ani razu nie sięgnąłem po kostkę brukową, ani razu nie szarpałem drzewek.
Marsz przez szereg lat gwarantował zadymę i przyciągał zadymiarzy. Rozumiem, że i tak nie przyjmujesz do wiadomości obecność
@AnonimoweMirkoWyznania: Ej, ale to ty wymieniłeś tęczę i kostkę jako wrogi, prowokacyjny element, nie ja.
Sam się ośmieszasz, mieszając z poglądami które da się jakoś obronić, prowokacyjną tęczę (pamiętajmy, bez zgody budowlanej!) i kostkę brukową.

Tak samo tęcza. Była samowolką budowlaną.


@AnonimoweMirkoWyznania: Czy cykliczni podpalacze byli z inspekcji budowlanej? Nie? To co to ma do rzeczy w sprawie podpalenia.

To wystarczy do sprowokowania, a całe chmary bandytów w kominiarkach już
Pobierz
źródło: comment_S4klz5DkAAU1FS6JPDlArjfBDZ9WQbbK.jpg