Wpis z mikrobloga

Jakie są wasze argumenty za jedzeniem mięsa? Sam jestem mięsożercą, ale jak zacząłem się nad tym szczerze zastanawiać to jem je głównie dlatego że zostałem wychowany w rodzinie gdzie jest to normalne + po prostu je lubię. Mam kilku znajomych wegetarian i czasem kiedy temat rozmowy schodzi na żywienie to 2 powyższe powody wydają się po prostu błahe (tradycja, wymyślanie jakiejś męskiej potrzeby jedzenia mięsa i insynuowanie pedalstwa też się wydają trochę głupie).

#dieta #wegetarianizm #kiciochpyta
  • 52
  • Odpowiedz
Tylko że w takim wypadku wychodzi się na typa który morduje dla przyjemności (z jedzenia


@Stormraufer: deal with it, krówki mogły przecież wygrać w ewolucyjnym wyścigu i hodować ludzi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Ghooz: To nie wystarczy, zawsze jak zaczynam taki dialog to wygląda to mniej więcej tak:

W: Dlaczego nie zrezygnujesz z jedzenia mięsa? Przecież tyle biednych zwierzątek się morduje z tego powodu.
J: Po prostu bardzo je lubię, jadłem je od zawsze i nie mam zamiaru teraz z niego zrezygnować.
W: Nawet jeśli oznacza to śmierć milionów niewinnych stworzeń?
J: Tak ( ͡° ͜ʖ ͡°)
W: Wiesz co...
  • Odpowiedz
I jak mam wyrwać fajną wegetariankę z pracy jak ma mnie za jakiegoś prymitywa?


@Stormraufer: i co, przestaniesz jesc mieso, co sprawia ci przyjemnosc? potem mozesz jeszcze z czegos innego zrezygnowac dla niej; jak jest fajna to zrozumie ze ty lubisz jesc mieso i tyle
  • Odpowiedz
@Stormraufer: Nie potrafię się najeść nie jedząc mięsa. Serio. Jednego dnia zjem na obiad zupę, drugiego zjem zupę, trzeciego będę już szukać jakiegoś żarcia i chodzić głodna póki nie zjem mięsa. Nie jest to kwestia przyzwyczajenia i zwykłej psychicznej chęci na mięso, bo zwykle najpierw sięgam po owoce albo słodycze i dopiero jak to nie pomaga dociera do mnie że dawno nie jadłam mięsa. Mój organizm widocznie go potrzebuje ¯\_(ツ)_/¯
Na
  • Odpowiedz
@Stormraufer:

W: Nawet jeśli oznacza to śmierć milionów niewinnych stworzeń?


Bo nie jedzenie miesa oznacza smierc jeszcze wiekszej ilosci niewinnych stworzen, ba gatunkow.
Swinie, krowy czy kurczaki wyewoluwaly do tego aby byc jedzone - doslownie, ewolucja wyksztalcila w nich smaczne mieso, czlowiek je zjada, a w zamian za to zapewnia zwierzeta bezpieczne srodowisko w ktorym moga one miec potomstwo.
Gdyby ludzie przestali jesc mieso, to zwierzeta te straca swoje naturalne srodowisko,
  • Odpowiedz
@Stormraufer:

mieso wbrew weganskiej propagandy jest bardzo zdrowe, mieso od zawsze bylo naszym nr 1 w jadlospisie, i mowia tutaj o setakch tysiecy lat. Agrokultura powstala ok 10 tysiecu lat temu i dopiero od tamtego czasu zaczelismy sie zywic roznymi zbozami, z punktu widzenia ewolucyjnego najlepiej pro zdrowtnie sprzyja nam mieso. Oczywiscie mieso powinno byc jak najwyzszej jakosci, np krowy powinny byc karmione glownie trawa a nie zapychaczami tj soja czy
  • Odpowiedz
@nacpanazielonka: Zupa jako alternatywa dla mięsa to słaba opcja, więc się nie dziw. Jest cała masa świetnych potraw bezmięsnych, które są po prostu obłędnie smaczne i pożywne, potrzeba jednak trochę wyobraźni. Z kolei jagnięcina i królik to fantastyczna sprawa.

Dla mnie jedynym argumentem przeciwko spożywaniu mięska to po prostu jego jakość, która jest tragiczna. Mając świadomość w jaki sposób zwierzęta są hodowane i faszerowane, a następnie proces pompowania i dalszego faszerowania
  • Odpowiedz