Wpis z mikrobloga

Czy Bóg istnieje?

Niech odpowiedź "nie wiem" będzie ostatecznością, zaznacz co czujesz.

#ankieta #filozofia #religia
Pobierz fucked_up - Czy Bóg istnieje?

Niech odpowiedź "nie wiem" będzie ostatecznością, za...
źródło: comment_051iEs8UFVmRKUzODMQiPI3hPPHNW9gW.jpg

Czy Bóg istnieje

  • Tak istnieje jakiś Bóg 8.7% (11)
  • Tak, istnieje Bóg i niebo i piekło 15.7% (20)
  • Boga nie ma a po śmierci jest nicość 24.4% (31)
  • Boga nie ma ale po śmierci coś jest 10.2% (13)
  • Nie mam pojęcia, nie wiem 20.5% (26)
  • Istnieje wiele Bogów 3.9% (5)
  • Świat jest symulacją czyli taki Matrix 1.6% (2)
  • Istnieję tylko ja, świat jest wytworem wyobraźni 2.4% (3)
  • Nic nie istnieje wszystko jest kurwa iluzją 7.1% (9)
  • Coś innego, napiszę w komentarzu, albo i nie 5.5% (7)

Oddanych głosów: 127

  • 18
@fucked_up: Bog nie istnieje, po smierci nie ma nic. Kazdy wie jak to jest snic. czesto sni sie to czego sie boimy albo o czym myslimy. Wiec przed smiercia albo w ulamku sekundy gdy smierc nadchodzi myslimy o tym co bedzie dalej i boimy sie. Jedyne co wiemy to ze w kosciele mowia ze jest niebo albo pieklo albo jeszcze cos innego. pomyslisz "a co jak bog istnieje?" miliony ludzi przed
@fucked_up:

Ciekawe że mimo tylu setek lat tak bardzo nie wiemy co będzie po śmierci i że wierzymy w tak różne rzeczy

Myślę, że żeby odpowiedzieć na "co będzie po śmierci" najpierw trzeba odpowiedzieć na "jak się tu dostaliśmy" - dwie strony tej samej monety. To drugie z jakiegoś powodu ludzi mniej ekscytuje, a co niektórzy nawet twierdzą, że to żadna tajemnica. ()
@looklikelance: no nie mam za fajnie

Jeszcze dziś wieczorem mam wizytę u psychiatry, pewnie będzie mi wciskał jakieś leki których i tak nie kupię bo się boję żreć jakiekolwiek psychotropy

Tzn wg testów jestem zdrowy psychicznie, jedynie zaburzenia lękowe + nerwica i silna depresja, choć nie wierzę w to ostatnie
@fucked_up: Nie wiem ( ͡° ͜ʖ ͡°).

Nic nie istnieje wszystko jest #!$%@? iluzją


Trochę odbiegając od tematu, to strasznie mnie drażnią te wszystkie aforystyczne "X to iluzja", jak gdyby znaczyło to tyle co "X nie istnieje".
@fucked_up wszystko sprowadza się do pytania jak definiujesz Boga.. To nie jest pytanie 0/1 i nikt odpowiedzi nie może wiedzieć. A Ci co mówią że po śmierci jest nicość.. No cóż, widać w niej byli skoro są tacy pewni tego.

Nie obawiam się że po śmierci nie ma nic. Obawiam się że jednak coś jest (i są dobre przesłanki na ten temat)