Wpis z mikrobloga

Czemu ograniczasz się tylko do 200 MB? To ma znaczenie, jeśli tak, to jakie? Jestem ciekaw:) Polecił bym Debiana, ale net install chyba nie załapie się po instalacji w 200MB.
Ja do testów sieci używam kali linux, ale to są testy nie tylko sieci, ale całego środowiska, aplikacji itd...Metasploit świetna sprawa.
@kriszos:
Poczytaj sobie o kontenerach, docker dla przykładu powinien się sprawdzić, jesteś w stanie na jednej fizycznej maszynie uruchomić kilkanaście/kilkadziesiąt instancji, do tego dorzuć sobie https://www.gns3.com/ i możesz stworzyć całkiem rozbudowane labolatorium. Akurat u mnie za podstawę labolatorium służy linux proxmox, ale ja testuje bezpieczeństwo całych systemów, sieć jest tu tylko elementem składowym i również będę skłaniał się ku kontenerom, chociaż póki co pochłonęły mnie testy windowsa, no a ten to
Moja maszyna na której wszystko uruchamiam to procesor intel i5, 4 rdzenie i 6 GB ram, szału nie ma, ale jakoś to chodzi:) Postawiłem w komórce, pociągłem kabel, instalacja i ogarnięcie obsługi to jeden dzień i mam zabawkę.